Нове дослідження британського Управління фінансового нагляду (FCA) показало, що громадська обізнаність і володіння криптовалютою становить 2,3 млн. осіб порівняно з приблизно 1,9 млн. у 2020 році. Також це дослідження виявило ще й хвилювання з приводу зростання вартості криптовалюти, яке проникло та закріпилося на роздрібному споживчому ринку, про що пише Finextra.
Згідно з висновками дослідження, інтерес до криптовалют зростає, а розуміння їх ризиків знижується. Тільки 71% респондентів правильно вказали на визначення криптовалюти, яке подавалось у списку, хоч при цьому 78% дорослого населення чули про криптовалюту.
У міру того, як володіння криптоактивами стає дедалі поширенішим, ставлення до них змінюється. Тільки 38% власників криптовалют розглядають їх як азартну гру (порівняно з 47% у минулому році), в той час як зростаюче число користувачів розглядають їх як доповнення або альтернативу основним інвестиціям.
Шелдон Міллс, виконавчий директор FCA з питань споживачів і конкуренції, зазначив:
«Дослідження підкреслює зростання інтересу до криптоактивів серед британських клієнтів. Ринок продовжує зростати, і деякі інвестори отримують вигоду від підвищення цін. Однак для клієнтів важливо розуміти, що ці продукти значною мірою не регулюються. Тому, якщо щось піде не так, вони повинні бути готовими втратити всі свої гроші».
Фахівці аналітичної компанії Chainalysis опублікували звіт про прибуток інвесторів з 25 країн, отриманий від інвестицій у біткоїни за 2020 рік.
Дослідницька компанія заявила, що її оцінки засновані на відстежуванні даних транзакцій від криптосервісів, хоча децентралізований характер технології не дозволяє дізнатися, де знаходяться учасники будь-якої окремої угоди.
- Лідером у рейтингу країн з найбільшим прибутком від криптовалюти зі значним відривом стали США - їх жителі заробили на інвестиціях в актив понад $4 млрд.
- На 2-му місці знаходяться інвестори з Китаю, які отримали $1,1 млрд прибутку від цифрової монети.
- Японія ($0,9 млрд) і Великобританія ($0,8 млрд) посіли 3-е і 4-е місця відповідно.
- Україна опинилася на 10-му місці в рейтингу — вітчизняні інвестори в сукупності отримали близько $400 млн прибутку від операцій з першою криптовалютою.
Обсяги торгівлі криптовалютою найчастіше різко зростають в періоди нестабільності, коли короткострокові трейдери прагнуть отримати прибуток від коливань цін. Багато учасників ринку говорять, що це ключова привабливість нового активу.
Українські інвестори заробили на біткоїнах у минулому році сотні мільйони доларів завдяки інтересу інституційних інвесторів на тлі того, як головна криптовалюта досягла нових історичних максимумів.
Кількість українських посадовців, що декларують біткоїни, теж зростає. Так, у 2016-му криптовалюту задекларували 25 чиновників, у 2020 - вже 652. Отже, 652 українських чиновника повідомили про те, що мають у володінні 46 351 біткоїн, які вказали у своїх деклараціях держслужбовців за 2020 рік. Станом на 5 квітня 2021 року це майже 75 млрд гривень.
Найбільша кількість криптовалюти, яка задекларована українським можновладцем, складає 18 000 біткоїнів (в еквiвалентi це бiльш нiж $1 млрд). Переважна більшість власників задекларованих криптовалют працюють у міських радах, Міністерстві оборони та Національної поліції.
Криптовалюти в Україні не мають правового статусу, дослідити їх походження неможливо. Це збільшує ризик фінансових зловживань. Заявлені біткоїни можуть бути в майбутньому використані для пояснення незаконних доходів. За правилами НАЗК у деклараціях криптовалюти позначають як нематеріальний актив.
Оскільки біткоїн злетів до нових максимумів за останні місяці, багато хто задається питанням, чи варто інвестувати в найпопулярнішу у світі криптовалюту. Команда експертів Goldman Sachs повідомляє роздрібним інвесторам, що цифрова валюта не варта поки що більшості портфелів.
У новому звіті для клієнтів аналітики підрозділу Investment Strategy Group відзначили, що біткоїн та інші криптовалюти не відповідають критеріям, які, на їхню думку, належать до активу, якому можна присвоїти статус інвестиції.
«Хоча екосистема цифрових активів цілком може еволюціонувати в майбутньому, це не означає, що криптовалюта зараз є інвестиційним класом активів», - вважає команда експертів.
Команда Goldman ISG застосовує 5 критеріїв, щоб визначити, чи є актив, включаючи біткоїн, надійною інвестицією.
Потрібна відповідність, як мінімум 3 критеріями:
- актив генерує стабільний і надійний грошовий потік на договірній основі за типом облігації;
- актив дозволяє отримувати прибуток за рахунок економічного зростання за типом акцій;
- актив забезпечує стабільну і надійну диверсифікацію портфеля;
- актив дозволяє знизити волатильність;
- актив дозволяє надійно захеджуватися від інфляції або дефляції, як засіб заощадження.
Експерти Goldman Sachs рекомендують не вкладати кошти в біткоїни, адже біткоїни не відповідають жодному з 5 критеріїв інвестиційного активу.
Читайте також: