Мін’юст щодо єдиних вимог до оформлення рішення уповноваженого органу управління юридичної особи

На що звертає увагу Міжрегіональне управління Міністерства юстиції?
 

Міністерство юстиції України з метою формування єдиної практики застосування законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань повідомляє наступне у своєму листі № 88720/8.4.3/32-22 від 28.09.2022.

Щодо оформлення рішення уповноваженого органу управління юридичної особи

12 травня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 2255-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму протидії рейдерству» (далі – Закон № 2255),

    • направлений на врегулювання певних відносин у сферах державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, удосконалення механізмів захисту прав в Україні.

З-поміж іншого Законом № 2255 внесено зміни до пункту 6 частини першої статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про реєстрацію), яким визначені вимоги до оформлення рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для проведення державної реєстрації.

З урахуванням внесених змін:

    • Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи повинно бути оформлено з дотриманням вимог, встановлених законом, та відповідати законодавству.
    • Справжність підписів на рішенні уповноваженого органу управління юридичної особи нотаріально засвідчується з обов’язковим використанням спеціальних бланків нотаріальних документів, крім рішень, створених на порталі електронних сервісів або з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг та підписаних з використанням кваліфікованого електронного підпису, а також інших випадків, передбачених законом.

Міжрегіональне управління Міністерства юстиції звертає увагу, що:

    • зазначена норма наразі поширюється не лише на «класичні» рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подавалася для державної реєстрації, на зразок рішень, пов’язаних зі зміною керівника чи найменування юридичної особи,
    • а й на всі інші рішення повноваженого органу управління юридичної особи, що мають наслідком проведення реєстраційних дій:
      1. щодо припинення юридичної особи;
      2. про затвердження персонального складу комісії з припинення юридичної особи;
      3. про перехід юридичної особи на діяльність на підставі модельного статуту чи про перехід на діяльність на підставі власного установчого документа та затвердження установчого документа;
      4. тощо.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial