Банки повинні мати достатні резерви, які покриватимуть можливі збитки від інвестицій в біткоїни, вважають в Базельському комітеті з банківського нагляду. Організація, яка діє при Банку міжнародних розрахунків, розробляє єдині стандарти регулювання банківської сфери в різних країнах.
У доповіді Базельського комітету вказується, що розвиток інвестицій банків в криптовалюту можуть призвести до загроз фінансової стабільності країни. А щоб цього уникнути, банки повинні будуть оцінювати резерви для забезпечення таких інвестицій.
Пропонується визначити два види криптовалютних активів:
- Токенізовані активи і стейблкоїни, які будуть регулюватися відповідно до правил, що застосовуються до облігацій, кредитів, депозитів, акцій та біржових товарів.
- Не прив'язані до базового активу криптовалюти, такі як біткоїни. До них буде застосовуватися новий підхід, згідно з яким банк буде зобов'язаний мати у своєму розпорядженні власні капітали, які відповідатимуть обсягу позицій в біткоїнах або в інший криптовалюті.
У Базельському комітеті відзначили, що перед вступом в силу нових правил, будуть потрібні публічні консультації. В організації це пояснили природою криптовалюти, яка стрімко змінюється .
9 червня біткоїн став офіційним платіжним засобом в Сальвадорі. Відповідний закон був прийнятий парламентом країни. У той же час влада Китаю приступила до масштабної боротьби з криптовалютою. Галузеві органи забороняють платіжні і фінансові послуги, пов'язані з криптовалютою, а уряд оголосив про плани обмежити майнінг біткоїнів і торгівлю ними. Влада провінції Цинхай опублікувала документ, згідно з яким Майнінг криптовалюти на території регіону тепер заборонений, повідомляє 8BTCnews .
9 червня розпорядження про негайне припинення діяльності по видобутку криптовалюти віддала також влада Сінцзян-Уйгурського автономного округу на вимогу центральної влади. В кінці травня віце-прем'єр Державної ради КНР Лю Хе закликав посилити регулювання видобутку криптовалюти і торгівлю нею.
Після цього майнінг почали зупиняти по країні. Натомість, діяльність призупинили дві великі компанії BTC.TOP і HashCow. Також про припинення видобутку криптовалюти заявила криптобіржа Huobi. Вона тимчасово припинила обслуговувати клієнтів з материкового Китаю. Пізніше таке ж рішення прийняла криптобіржа Bybit. Майданчик перестане обслуговувати китайських жителів з 15 червня 2021 року.
Нещодавно стало відомо про те, що китайські пошукові мережі, включаючи найбільші з них - Baidu і Sogou, заблокували пошукову видачу трьох криптовалютних бірж: Binance, Huobi і OKEx.
Правоохоронні органи в Китаї заарештували понад 1100 осіб за відмивання через криптовалюту доходів, отриманих злочинним шляхом. Це черговий крок у посиленні боротьби китайської влади з обігом криптовалют, повідомляє агентство Reuters. Міністерство громадської безпеки КНР затримало учасників 170 злочинних груп, які займалися легалізацією доходів від телефонного та інтернет-шахрайства.
"Оскільки криптовалюти мають анонімний, зручний та глобальний характер, вони все частіше стають важливим каналом для транскордонного відмивання грошей", - йдеться у повідомленні асоціації платежів та клірингу.
Криптовалюти вже стали популярним платіжним засобом у незаконній азартній діяльності. Близько 13% азартних сайтів підтримують використання віртуальних валют, а технологія блокчейн ускладнила владі відстеження грошей, за даними асоціації.
Читайте також: