Як повідомляє голова НКЦПФР Руслан Магомедов, головною новиною тижня, що минає– прийнятий 17 лютого 2022 року Закон «Про віртуальні активи». За словами посадовця - це точка старту і гідний початок для легального розвитку цього сегменту в Україні. Але що стоїть за цим, і чого, незважаючи на прийняття закону 3637, ще не вистачає ринку?
Згідно з документом, всі повноваження з регулювання ринку віртуальних активів покладаються на НКЦПФР (Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку), за винятком віртуальних активів, які забезпечені валютними цінностями, – вони відноситимуться до повноважень Національного банку України.
Довгий час Україну називали Меккою для тих, хто працює з віртуальними активами, однак, цей ринок був «сірий». Тоді як у багатьох країнах світу це питання вже давно вирішено часто на користь фінансових регуляторів. Голова НКЦПФР Руслан Магомедов зазначає, що Україна нарешті стала одним із світових лідерів не тільки в частині росту сегменту, а й його прогресивного врегулювання. Посадовець звертає увагу на те, що завдяки даному закону було врегульовано роботу ринку віртуальних активів– адже сьогодні всі ринки світу відчувають їхню присутність, але по-різному реагують та сприймають його в своїй фінансовій екосистемі.
Що тепер? НКЦПФР визначатиме:
- порядок обігу віртуальних активів
- ліцензуватиме учасників ринку
- забезпечуватиме захист прав інвесторів
- здійснюватиме фінансовий моніторинг у цій сфері.
Регулятор вже має необхідну фахову експертизу для роботи, планує розширити пул своїх експертів і сконцентрує зусилля на створенні стимулюючих інструментів для галузі, а також захисті інтересів інвесторів.
Що далі? Треба розуміти, що закон встановлює тільки найголовніші правила на цьому ринку. Тепер завдання, виходячи з потреб учасників, – з нуля підготувати належну нормативну базу, внести зміни до Податкового та Цивільного кодексів. Це робота не тільки Комісії, а й інших регуляторів і органів. Без цього врегульована і злагоджена робота ринку віртуальних активів неможливі. І ми запрошуємо до цієї роботи і діалогу учасників ринку. Адже першопочаткова мета НКЦПФР— допомогти індустрії запуститись в правовому розрізі. Попереду – величезне поле для роботи. Це дуже амбітно, але певен, що ми впораємось. Повідомив Руслан Магомедов.
Подальша робота буде проводитись у тісній зв’язці з ще одним регулятором – Нацбанком. А також у співпраці з Міністерством цифрової трансформації як з лідером високотехнологічних змін в країні. Дана колаборація стане запорукою розвитку цього інноваційного сектору економіки з темпами, що перевищують зростання ринків віртуальних активів в інших країнах світу. Буде сформована така модель регулювання, яка була б простою, прогресивною і головне – ефективною.
В результаті усе регулювання має не вдарити по ринку, а підсилити потенціал його легального зростання, при тому, забезпечити максимальний захист прав та інтересів інвесторів. Саме об’єднання зусиль усіх органів влади і ринкової спільноти стане запорукою win-win-руху для всіх – і держави, і ринку.
Читайте також:
Парламент ухвалив законопроект про легалізацію віртуальних активів
Затримано підозрюваних по справі відмивання криптовалюти, яка була вкрадена під час злому Bitfinex