Верховна Рада підтримала зміни Президента України до Закону «Про віртуальні активи». За них проголосувало 272 народних депутати. Закон запустить легальний ринок віртуальних активів в Україні. Згідно зі змінами регулювати ринок віртуальних активів буде Національна комісія з цінних паперів.
«Новий закон — це додаткові можливості для розвитку бізнесу в нашій країні. Іноземні та українські криптокомпанії зможуть працювати легально, а українці отримають зручний і захищений доступ до світового ринку віртуальних активів. Учасники ринку отримають правовий захист та можливість ухвалювати рішення на основі відкритих консультацій із державними органами. З'явиться прозорий механізм інвестування в новий клас активів», — зазначив Віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Нацкомісія з цінних паперів буде:
- формувати та реалізовувати політику у сфері віртуальних активів;
- визначатиме порядок обороту віртуальних активів;
- видавати дозволи постачальникам послуг віртуальних активів;
- здійснювати нагляд та фінансовий моніторинг у цій сфері.
Команда Мінцифри займалася розробкою правового поля в цій галузі. Разом із представниками індустрії працювали над розробкою Закону «Про віртуальні активи». Зараз Міністерство цифрової трансформації України також працює над відповідними змінами до Податкового та Цивільного кодексів України для повноцінного запуску ринку віртуальних активів.
Україна входить до ТОП-5 країн світу за кількістю користувачів криптоактивів. Також маємо розвинуте товариство блокчейн-розробників та зростає кількість українських криптостартапів.
«Сьогодні потенціал світової криптоіндустрії визначається мільярдами інвестицій. Темпи її зростання випереджають традиційні галузі економіки. В Україні ринок віртуальних активів може стати потужним сектором цифрової економіки. Завдяки ухваленому Закону ми маємо всі шанси бути передовою країною для розвитку бізнесу в цій інноваційній сфері», — сказав заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT Олександр Борняков.
Отже, відтепер власники криптовалют в Україні зможуть її легально обмінювати та вносити до своїх податкових декларацій, а іноземні криптобіржі вперше працюватимуть в нашій країні повністю офіційно.
Ці зміни передбачає законопроект № 3637 від 11.06.2020 року "Про віртуальні активи", який був прийнятий в цілому 08.09.2021 року, пізніше Президент повернув його зі своїми пропозиціями на доопрацювання, про що ми вас послідовно інформували.
Для роботи в Україні міжнародні криптовалютні біржі повинні будуть пройти реєстрацію. Вони будуть платити податки в український бюджет, а також регулярно подавати звіти про свою діяльність перед регуляторами. Однак для цього доведеться додатково внести зміни до податкового законодавства.
Цим документом вводиться крипторинок у юридичне поле та встановлюються рамки його роботи.
Читайте також:
Парламент ухвалив законопроєкт про легалізацію віртуальних активів
FATF переглянула стандарти щодо віртуальних активів та постачальників послуг віртуального майна