Заступник Голови Комітету Олексій Мовчан коментує основні аспекти законопроекту про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період (реєстр. №6013), який Комітет рекомендує Верховній Раді України прийняти в цілому як Закон. Прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Нардеп зауважує, що це масштабна реформа, що кардинально змінить підхід до управління державними та комунальними підприємствами. Її мета - впорядкувати правовідносини у сфері державної власності, підвищити інвестиційну привабливість і забезпечити інтеграцію України до міжнародних економічних стандартів.
Законопроектом пропонується:
- Корпоратизацію підприємств. Усі державні та комунальні унітарні підприємства мають стати акціонерними товариствами або ТОВ. Це - сучасний формат, який відповідає світовим стандартам.
- Прозоре управління майном. Операції з майном підприємств, де державі належить понад 50% акцій, здійснюватимуться через систему "Прозорро.Продажі". Це гарантує відкритість і мінімізує корупційні ризики.
- Фінансову звітність. Державні підприємства зобов’язані публікувати фінансові звіти. Це зробить управління підзвітним громадськості.
- Майно з додатковим контролем. Для непідприємницьких активів, які не підлягають приватизації, вводиться механізм узуфрукту. Це забезпечить їхнє раціональне використання під наглядом держави.
«Окремо хочу зупинитися на корпоратизації. Корпоратизація державних підприємств є обов'язковою протягом перехідного періоду, що забезпечує їхню трансформацію в сучасні корпоративні структури. Для комунальних підприємств цей процес передбачається більш гнучким, оскільки для громад немає санкцій за відмову від перетворення. Ця норма має ключове значення, адже дозволяє громадам по всій території України гнучко використовувати корпоратизацію як інструмент для залучення міжнародних інвесторів до участі в капіталі, модернізації основних засобів, отримання кредитування за європейськими ставками для корпоратизованих підприємств», - пояснив нардеп.
Читайте також: