Триває робота над тим, щоб новий пакет санкцій включав встановлення верхньої стелі цін на російські нафтопродукти, повідомила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Про це пише DW.
До річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну ЄС планує напрацювати новий, десятий пакет санкцій проти країни-агресорки, повідомила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн (Ursula von der Leyen) під час спільного брифінгу із президентом Володимиром Зеленським в Києві у четвер, 2 лютого.
"Сьогодні Росія вже платить високу ціну за свою агресію проти України… Близько 160 мільйонів євро щодня вона втрачає через обмеження щодо нафти, і ми продовжимо наш тиск", - заявила вона, зазначивши, що триває робота над тим, щоб новий пакет санкцій включав встановлення верхньої стелі цін на російські нафтопродукти.
За словами фон дер Ляєн, ЄК продовжує розробляти механізми спрямування заарештованих активів російської держави на відновлення України. Водночас, президентка Єврокомісії проанонсувала відкриття у Гаазі міжнародного центру переслідування злочинів агресії в Україні, який працюватиме під координацією Євроюсту.
"Ми бачимо, що санкційний темп Європи трішки уповільнився. Держава-терорист, навпаки, збільшила темп адаптації до санкцій. І варто її в цьому наздоганяти", - зазначив за підсумками двосторонньої зустрічі Володимир Зеленський.
Президент України висловив надію, що нові рішення ЄС завадять РФ обходити вже встановленні обмежувальні заходи.
Голова ЄК, своєю чергою, оцінила економічну, гуманітарну та військову допомогу Європейського союзу Україні у понад 50 мільярдів євро.
"Ми пообіцяли стабільну фінасову підтримку і виконуємо свої зобов'язання", - зазначила фон дер Ляєн, коментуючи надання першого траншу в рамках передбачених у 2023 році 18 мільярдів євро макрофінансової допомоги.
"Ми запрошуємо Україну до нашої спільної платформи із закупівель газу... Тож ми переживемо і цю зиму, Володимире, і ще багато зим разом", - звернулася вона до президента Зеленського.
Урсула фон дер Ляєн, своєю чергою, похвалила роботу антикорупційних органів України та "політичну реакцію" на останні корупційні скандали.
Підготовці "наступної фази інтеграції з ЄС" буде присвячена і наступна зустріч Кабінету міністрів із комісарами Єврокомісії, яка триватиме в Києві 2 лютого.
"Ми пропонуємо Україні приєднатися до головних європейських програм. Деталі яких розкриємо вже після зустрічі міністрів ", - пообіцяла фон дер Ляєн.
Читайте також: