Верховна Рада Прийняла Закон про примусове виконання судових рішень у період дії воєнного стану

Відповідні зміни до закону вносяться лише на період дії воєнного стану, метою яких є забезпечити максимальний захист національних інтересів держави, законних інтересів юридичних осіб, конституційних прав і свобод людини та громадянина, а також врегулювання питань організації та діяльності органів та осіб, що здійснюють примусове виконання рішень у період дії воєнного стану.
 

Міністерство юстиції України повідомляє з посиланням на заступника Мін’юста з питань виконавчої служби Андрія Гайченка, що ВРУ 12 травня ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності з примусового виконання судових рішень, рішень інших органів (посадових осіб) у період дії воєнного стану», (законопроєкт №7317).

Закон має на меті забезпечити максимальний захист національних інтересів у зв’язку з розв’язаною росією війною проти України. При цьому, зміни вносяться лише на період дії воєнного стану, згодом вони будуть анульовані автоматично.

«Відповідно до прийнятого закону, на період воєнного стану забороняється примусове виконання рішень щодо:

      • підприємств оборонно-промислового комплексу,
      • установ, які входять до складу ЗСУ,
      • компаній, які забезпечують зв’язок і доступ до інтернету,
      • компаній, які здійснюють енергетичне забезпечення, газо- та водопостачання,
      • займаються виробництвом харчових продуктів, вакцин та інших стратегічно важливих галузей.

Також забороняється примусове стягнення боргів з фізичних осіб за житлово- комунальні послуги та примусового виконання виконавчих написів нотаріусів. Крім того, у період дії воєнного стану можливе скасування постанови або іншого процесуального документу, що винесені у виконавчому провадженні приватним виконавцем, якщо вони суперечать вимогам закону, постановою керівників ДВС», - поінформував Андрій Гайченко.

Закон передбачає:

      • зупинення строків розгляду подань про притягнення приватних виконавців до дисциплінарної відповідальності та застосування дисциплінарного стягнення. Чи то планові, чи позапланові перевірки діяльності приватних виконавців - не проводяться. У разі не проведення позапланової перевірки діяльності приватного виконавця на день введення воєнного стану, така перевірка буде проведена Мін’юстом після припинення або скасування воєнного стану за письмовим зверненням учасника виконавчого провадження;
      • зупинення діяльності приватного виконавця на 1 місяць на підставі наказу Мін’юсту та за поданням керівництва департаменту, за згоди не менше ніж 5 членів Дисциплінарної комісії приватних виконавців, і лише у разі грубого порушення приватним виконавцем вимог законодавства щодо примусового виконання рішень;

 

 Читайте також:

Україна має чотири можливі напрями конфіскації активів росії та пов’язаних із нею компаній

Закон про заборону діяльності проросійських партій в Україні підписано

Роз’яснення чи потрібно переоформлювати документи, якщо змінилась назва вулиці

Набрали чинності зміни законодавства у сфері Державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяження

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial