НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) на черговому засіданні затвердила порядок подання інформації про деривативні контракти до торгового репозиторію та розкриття ним інформації про деривативні контракти.
Так, згідно чинного законодавства, Комісія встановлює зміст інформації, порядок та строк її подання до торгового репозиторію. Що ж стосується інформації щодо деривативних контрактів грошового ринку, то НКЦПФР погоджує такі моменти з Національним банком України.
«Розвиток фінансових інструментів та створення якісної інфраструктури для них є пріоритетним в роботі Комісії. Поки що торговий репозиторій не створено, однак ми працюємо над налагодженням всіх процедурних моментів до його запуску. Для нас важливо, щоб будь-який новий механізм був зрозумілим та зручним для всіх його учасників», – повідомив Іраклій Барамія, Член НКЦПФР.
Згідно документу, інформація про деривативні контракти подається до торгового репозиторію у електронній формі від імені кожної сторони контракту окремо у таких випадках:
- укладення деривативного контракту;
- зміни умов деривативного контракту, зокрема, змін ідентифікаційних даних відповідальних осіб, змін сторони тощо;
- припинення деривативного контракту.
Комісія встановлює вимоги до торгового репозиторію, зокрема, щодо механізмів отримання звітів про деривативні контракти, співставлення отриманої інформації, ведення бази даних та оприлюднення інформації з неї тощо.
Що стосується інших нюансів документу, то деривативний контракт, що допущений до торгів на організованому ринку, та якому присвоєно міжнародний ідентифікаційний номер цінних паперів (код ISIN), ідентифікується за таким кодом. Іншим деривативним контрактам торговий репозиторій присвоює унікальний ідентифікатор продукту (Unique Product Identifier, код UPI). Також торговий репозиторій присвоює унікальний ідентифікатор транзакції (Unique Transaction Identifier, код UTI) деривативному контракту для його ідентифікації.
Комісія розробила порядок на виконання Закону України «Про державне регулювання ринків капіталу та організованих товарних ринків» та Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки». Найближчим часом він буде поданий на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
Читайте також:
Чорна сотня: НКЦПФР оновила список сумнівних інвестиційних проєктів
НЦПФР затвердила рекомендації з первинного фінмоніторингу для учасників фондового ринку