КМУ зобов’язав субʼєктів господарювання, які здійснюють торговельну діяльність культурними цінностями стати на облік у Держфінмоніторингу

Відтепер суб'єкти господарювання, які здійснюють торговельну діяльність культурними цінностями та/або надають посередницькі послуги в такій діяльності, зобовʼязані стати на облік у Держфінмоніторингу
 

Відтепер суб'єкти господарювання, які здійснюють торговельну діяльність культурними цінностями та/або надають посередницькі послуги в такій діяльності, зобовʼязані стати на облік у Держфінмоніторингу. Про це повідомив в своєму телеграм каналі представник уряду у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

Кабінет Міністрів України на черговому засіданні постановою від 17.02.2023 № 144  ухвалив зміни  до Порядку подання інформації для взяття на облік (зняття з обліку/поновлення на обліку) суб'єктів первинного фінансового моніторингу, реєстрації та подання суб'єктами первинного фінансового моніторингу Державній службі фінансового моніторингу інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, іншої інформації, що може бути пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення.

Нагадаємо, що у листопаді 2022 року Володимир Зеленський підписав  закон №2736-IX, яким торгівців творами мистецтва та посередників в такій торгівлі було віднесено до суб’єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ).

Подання суб’єктами будь-якої інформації до Держфінмоніторингу, а також доведення Держфінмоніторингом до суб’єктів запитів, рішень/доручень, та іншої інформації, визначеної Законом, здійснюється в електронній формі.

У разі виникнення ситуацій, що призводять до неможливості подання суб’єктами до Держфінмоніторингу інформації в електронній формі, суб’єкт (крім суб’єкту-банку) подає її в паперовій формі згідно з відповідними візуальними формами повідомлень.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial