Партії можуть використовувати власні кошти на оборону держави

Роз’яснення №5 від 14.03.2022 щодо застосування та дотримання окремих положень Закону України «Про політичні партії в Україні» стосовно використання коштів партій на оборону держави та безпеку населення.
 

Національне Агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) роз’яснило, що політичні партії мають право розпоряджатися коштами, отриманим на фінансування їх статутної діяльності, та іншим майном на цілі, пов’язані із забезпеченням оборони України.

Партії для здійснення своїх статутних завдань мають право розпоряджатися рухомим і нерухомим майном, коштами, обладнанням, транспортом, набуття яких не забороняється законами України (ст. 14 Закону України «Про політичні партії в Україні»). Тож Закон передбачає, що політичні партії використовують свої кошти та майно конкретно на свою статутну діяльність.

Статутна діяльність партій регулюється статтею 36 Конституції України. Відповідно до неї громадяни України забезпечені правом на свободу об'єднання у політичні партії для здійснення захисту своїх прав і свобод.

Під час воєнного стану та збройної агресії російської федерації (Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022) захист прав і свобод громадян України перш за все полягає у запобіганні загрози їх життю та здоров’ю.

Захист суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної та інформаційної безпеки є найважливішими функціями держави, справою всього Українського народу (ст. 17 Конституції України).

Отже, політичні партії мають право розпоряджатися коштами, отриманим на фінансування їх статутної діяльності, та іншим майном на цілі, пов’язані із забезпеченням оборони України.

Спрямування парламентськими партіями коштів державного фінансування на зазначені цілі, є внеском кожного платника податків у боротьбі з російською агресією.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial