Держфінмоніторинг забезпечує підготовку до чергового засідання FATF

У період з 23 по 28 червня Державна служба фінансового моніторингу України братиме участь у Пленарному засіданні та засіданнях відповідних робочих груп FATF
 

У період з 23 по 28 червня п.р. Державна служба фінансового моніторингу України (по квоті Комітету Ради Європи MONEYVAL та за підтримки проекту Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EUACI)) братиме участь у Пленарному засіданні та засіданнях відповідних робочих груп FATF, які проходитимуть у м. Сінгапур (Республіка Сінгапур).

Україна та партнери неодноразово привертали та продовжують привертати увагу FATF щодо наростаючих ризиків та загроз, які провокує російська федерація через розпочату кровопролитну війну проти України.

Після попереднього засідання Держфінмоніторингом здійснено зведення усіх заяв FATF щодо ризиків росії з початку її повномасштабного вторгнення в Україну. Відповідно до останньої заяви FATF:

«Члени FATF із занепокоєнням відзначають потенційні ризики для міжнародної фінансової системи, включаючи зростаючий фінансовий зв’язок росії з країнами, які підпадають під дію контрзаходів FATF, ризиками фінансування розповсюдження зброї масового знищення, а також зловмисною кібердіяльністю і атаками з використанням програм-вимагачів. Зважаючи на серйозність цих ризиків, багато членів FATF вживають проактивних заходів для власного захисту та захисту світової фінансової системи.

FATF закликає всі юрисдикції продовжувати зберігати пильність у зв'язку з вищезазначеними ризиками. Як і з початку агресивної війни російської федерації, члени FATF продовжуватимуть стежити за ситуацією та ризиками, що загрожують світовій фінансовій системі. Як призупинений член FATF, російська федерація все ще залишається відповідальною за виконання своїх зобов'язань щодо імплементації стандартів FATF».

Під час засідання у Сінгапурі одним із ключових питань має бути стримування зростаючих зусиль росії, що спрямовані на посилення її зв'язків з Північною Кореєю, які мають прямі ознаки порушень Резолюцій РБ ООН, а отже і визначених Рекомендацій FATF та, які перейшли від прихованих до відкритих.

У зв’язку з цим, напередодні засідань FATF Міністерством фінансів України спільно з Держфінмоніторингом оприлюднено відповідний прес-реліз в якому закликано FATF вжити відповідні дії для захисту безпеки світової фінансової системи та внести росію до “чорного” списку на найближчому Пленарному засіданні. З прес-релізом можливо ознайомитися тут.

“Росія продовжує систематично порушувати принципи FATF, надаючи Ірану та Північній Кореї чорний хід до світової фінансової системи. росія також намагається перешкоджати об'єктивним технічним процесам - від накладення вето на механізм моніторингу санкцій щодо Північної Кореї в рамках ООН до обіцянки надіслати делегатів на майбутній пленарний захід FATF, незважаючи на призупинення свого членства в організації. Наразі FATF має переважну кількість доказів на підтримку ескалації обмежувальних заходів проти ризиків, які становить Росія. Настав час для рішучих дій", - заявив Ігор Черкаський, Голова Державної служби фінансового моніторингу України.


Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial