Швейцарія ініціює консультації щодо боротьби з відмиванням грошей та обходом санкцій

Федеральна рада Швейцарії повідомила про початок процедури консультацій щодо законопроекту про посилення чинної системи боротьби з відмиванням грошей та обходом санкційних обмежень
 

 

Федеральна рада Швейцарії повідомила про початок процедури консультацій щодо законопроекту про посилення чинної системи боротьби з відмиванням грошей та обходом санкційних обмежень.

В повідомленні наголошується, що ефективна система боротьби з фінансовими злочинами має важливе значення для гарної репутації та тривалого успіху міжнародно важливого, безпечного та орієнтованого на майбутнє фінансового центру та місця розташування бізнесу. Відмивання грошей і фінансування тероризму становлять серйозну загрозу цілісності фінансової системи. У всьому світі злочинці, в тому числі організована злочинність, здійснюють зловживання, такі як приховування активів з метою відмивання грошей, ухилення від сплати податків та обходу санкцій. Як великий фінансовий центр, Швейцарія також піддається цим ризикам. Тому Федеральна рада пропонує зміцнити існуючу систему боротьби з відмиванням грошей. Зокрема, підвищена прозорість має дозволити органам прокуратури швидше та точніше визначити, хто насправді стоїть за юридичною структурою.

Ключовими елементами законопроекту є:

  • Буде запроваджено федеральний реєстр, до якого необхідно буде вносити компанії та інших юридичних осіб Швейцарії разом із інформацією про їхніх бенефіціарних власників. Спрощена реєстрація передбачена для певних організаційно-правових форм, таких як товариства з обмеженою відповідальністю, приватні підприємства, асоціації та фонди. Цим непублічним реєстром керуватиме Федеральний департамент юстиції та поліції (FDJP), щоб використовувати існуючу інфраструктуру та ноу-хау органів влади, які ведуть комерційний реєстр. Щоб забезпечити якість реєстру, відділ аудиту Федерального департаменту фінансів (FDF) проводитиме перевірки та, за необхідності, накладатиме штрафи.

  • Відтепер правила належної перевірки проти відмивання грошей також повинні застосовуватися до певної консультаційної діяльності (особливо юридичних консультацій), яка несе підвищений ризик відмивання грошей. Цей крок є відповіддю на пропозицію, яка вже обговорювалася парламентом у 2019 році. Структурування компаній або операції з нерухомістю вважаються особливо ризикованими.  
  • Існує також низка додаткових заходів для посилення системи боротьби з відмиванням грошей. Вони включають заходи щодо запобігання порушенням або обходу санкцій згідно із законодавством про ембарго. Крім того, поріг розрахунків готівкою при торгівлі дорогоцінними металами буде знижено зі 100000 до 15000 швейцарських франків. Перевищуючи цей ліміт, як і раніше, можна буде здійснювати готівкові платежі, але вони підлягатимуть певним правилам належної перевірки. Усі платежі готівкою в сфері нерухомості тепер підпадають під дію правил належної перевірки щодо відмивання грошей, незалежно від грошової суми.

Консультації щодо законопроекту триватимуть до 29 листопада 2023 року. Федеральна рада передасть повідомлення до парламенту в 2024 році. Реформа має суттєво сприяти захисту Швейцарії, як фінансового центру від коштів кримінального походження та зміцненню Швейцарії як місця для бізнесу. Заходи відповідають міжнародним стандартам Групи розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial