НБУ: урегульовано окремі питання здійснення банками фінансового моніторингу стосовно РЕРs

Національний банк унормував окремі питання забезпечення належного застосування ризик-орієнтованого підходу банків до клієнтів ‒ політично значущих осіб, які раніше містилися в рекомендаційних листах.
 

Національний банк повідомив, що унормував окремі питання забезпечення належного застосування ризик-орієнтованого підходу банків до клієнтів ‒ політично значущих осіб (Politically Exposed Persons, РЕРs), які раніше містилися в рекомендаційних листах.

Банки мають відійти від формального підходу до встановлення рівня ризику РЕРs . У кожному окремому випадку присвоєння банком будь-якого рівня ризику PEPs має бути належним чином обґрунтовано.  

Такий підхід сприятиме запобіганню встановлення банками необґрунтованого рівня ризику та безпідставній відмові таким клієнтам в обслуговуванні.

Національний банк також пом’якшив окремі норми в частині заходів щодо джерел статків (багатства) РЕРs та джерел коштів, пов’язаних з їх фінансовими операціями. Так, підвищено ліміти на обсяги фінансових операцій за всіма рахунками PEPs, відкритими в банку, з 200 тис. грн за квартал до 400 тис. грн за місяць, що є однією з умов для невжиття заходів з установлення джерел статків (багатства)  РЕРs.  

Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку від 15 червня 2023 № 74 «Про внесення змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу», що набрала чинності 17 червня 2023 року.

Читайте також:

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial