Наближаються граничні терміни подачі звітності суб’єктами первинного фінансового моніторингу за 2023 рік

Подача звітності згідно з дотриманням вимог законодавства щодо боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму
 

Мінфін нагадує про необхідність подання звітності за 2023 рік суб’єктам первинного фінансового моніторингу (СПФМ) – казино, букмекерам, залам гральних автоматів, онлайн покер румам, операторам лотерей, аудиторам, бухгалтерам, податковим консультантам, рієлторам, а також торговцям мистецтвом, дорогоцінним камінням і металами.

Відповідно до законодавства державне регулювання і нагляд у сфері боротьби з відмиванням «брудних» коштів та фінансуванням тероризму щодо зазначених вище СПФМ здійснює Міністерство фінансів України.

Інформація у звіті відображає, зокрема, такі показники:

-   загальну кількість клієнтів СПФМ (у розрізі рівня ризику ділових відносин, фактів їх належності до публічних діячів чи членів сімей таких діячів);

-   кількість та загальний обсяг фінансових операцій (послуг), здійснених (наданих) СПФМ;

-   загальну кількість та обсяг фінансових операцій, за якими було відмовлено СПФМ.

Звіти необхідно надіслати до Мінфіну до 11 січня 2024 року, відповідно до наказу від 09.12.2022  № 422, норми якого запрацювали 19 січня 2023 року.

Звертаємо увагу на відповідальність за неналежне виконання вимог  законодавства у сфері фінансового моніторингу та неподання достовірної інформації Мінфіну у встановлені строки.

Детальні інструкції щодо заповнення та подання звітності були завчасно направлені до СПФМ, органів професійного самоврядування, а також розміщено за посиланням.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial