FATF: громадські обговорення змін до рекомендацій 24 та 25 щодо бенефіціарної власності

Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) проводить громадські обговорення змін до рекомендацій 24 та 25 та просить надсилати коментарі з будь-якими редакційними пропозиціями щодо проекту поправок до керівництва FATF до 6 грудня 2022 року
 

Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) проводить громадські обговорення змін до рекомендацій 24 та 25 та просить надсилати коментарі з будь-якими редакційними пропозиціями щодо проекту поправок до керівництва FATF до 6 грудня 2022 року, а саме:

 • коментарі щодо проекту поправок Рекомендація 24 (R.24) щодо бенефіціарної власності юридичних осіб

 На пленарному засіданні в березні 2022 року Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) прийняла поправки до Рекомендації 24 і погодилася негайно розпочати роботу з оновлення вказівок щодо бенефіціарної власності з метою сприяння реалізації нових вимог.

Тепер FATF вітає коментарі до свого оновленого Керівництва до Рекомендації 24 щодо прозорості та бенефіціарної власності юридичних осіб. З проектом тексту Інструкції можна ознайомитися  тут.

FATF повідомляє, що шукає думки компаній, юридичних осіб, фінансових установ, інших зацікавлених сторін. Зокрема, вітаються коментарі щодо таких конкретних питань:

   1. Чи зрозумілі інструкції, чи є якісь питання, які потребують додаткового роз’яснення.
   2. Чи існують приклади реєстрів та альтернативних механізмів для зберігання точної, адекватної та актуальної інформації про бенефіціарну власність?
   3. Чи існують приклади механізмів перевірки інформації про бенефіціарну власність у сценаріях з низьким рівнем ризику?
   4. Чи є приклади використання інформації, що зберігається фондовими біржами, для компаній, зареєстрованих на біржі, для виконання зобов’язань щодо інформації про бенефіціарну власність?

FATF  просить надсилати коментарі, включно з будь-якими редакційними пропозиціями, на  адресу FATF.Publicconsultation@fatf-gafi.org  із темою «Коментарі [автора] щодо проекту поправок до Керівництва FATF щодо бенефіціарної власності (R.24)» до 6 грудня 2022 року (18:00 за центральноєвропейським часом). 

Надсилаючи відповідь, будь ласка, вкажіть назву вашої організації, вид діяльності та контактні дані. Ви можете вставити будь-які конкретні редакційні пропозиції безпосередньо у вкладений текст проекту тексту поправок у відстежених змінах.

Коментарі будуть передані делегаціям FATF під час подальшого перегляду Керівництва, якщо не вказане інше. Однак FATF не передаватиме цю інформацію третім особам без згоди.

FATF розгляне отримані пропозиції на засіданнях у лютому 2023 року.

(R24 Керівництво для громадських консультацій Завантажити pdf (738kb)

Також доступні: Word File: R24 Guidance for Public Consultation)

Більше на:

Зміни до Рекомендації 24 та Пояснювальної примітки до неї – громадські консультації

Зміни до Рекомендації 24 – Біла книга для громадських консультацій

 • коментарі щодо проекту поправок Рекомендація 25 (R.25) та Пояснювальної записки (R.25/INR.25) щодо прозорості бенефіціарної власності правових утворень

FATF проводить перегляд Рекомендації 25 та Пояснювальної записки (R.25/INR.25) щодо прозорості та бенефіціарної власності правових утворень. FATF також розглядає можливість внесення змін до визначення бенефіціарної власності в  глосарії, щоб забезпечити більше ясності щодо правових домовленостей.

Метою FATF є вдосконалення Р.25 і Пояснювальної записки до цієї рекомендації, щоб краще відповідати заявленій меті щодо запобігання зловживанням правовими механізмами для відмивання грошей або фінансування тероризму.

FATF повідомляє, що вітає коментарі щодо наступного:

   1. Чи є пропозиції FATF адекватними для зменшення ризику зловживання правовими механізмами та забезпечення доступу до інформації про BO?
   2. Чи є пропозиції зрозумілими та чи є якісь питання, які потребують додаткового роз’яснення або які слід розглянути в інструкції?
   3. Який очікуваний вплив пропозицій на законну діяльність? Зокрема, які виклики виникають у реалізації ?

З проектами пропозицій можна ознайомитися  тут.

FATF  просить надсилати коментарі, включаючи будь-які редакційні пропозиції, на  адресу FATF.Publicconsultation@fatf-gafi.org  із темою «Коментарі [автора] щодо проекту поправок до Рекомендації 25» до 6 грудня 2022 року (18:00 за центральноєвропейським часом). 

На цьому етапі FATF не схвалила жодного проекту поправок до R.25/INR.25. FATF розгляне отримані подання та пропозиції щодо перегляду на своїх засіданнях у лютому 2023 року.

(Завантажити pdf (25kb) Також доступні: R25 Проект поправок до глосарію)

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial