Держфінмоніторинг опублікував дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ за жовтень 2023 року

Дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ (Жовтень 2023 року)
 

Держфінмоніторингом, з метою інформування громадськості та суб’єктів фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, опубліковано Дайджест актуальних новин світу у сфері ПВК/ФТ/ФРЗМЗ за жовтень 2023 року.

Міжнародні санкції проти російської федерації

Егмонтська група прийняла рішення про зупинення членства росфінмоніторингу (пфр росії). Читати детальніше (англ.)

Уряд Австралії опублікував два нових включення, які вводять нові санкції щодо експорту товарів для росії та окремих регіонів України (це Крим, Севастополь, Донецька та Луганська області). Читати детальніше (англ.)

Норвегія приєдналася до останнього пакету санкцій ЄС проти росії. У міністерстві також заявили, що Норвегія приєднається до заборони ЄС на в'їзд російських легкових автомобілів з дев'ятьма і менше місцями. Вона стала останньою з європейських країн, що межують з росією, яка зробила це. Читати детальніше (англ.)

Бельгія спрямує 1,7 млрд євро із заморожених російських активів на підтримку України. Читати детальніше (англ.)

Лідери ЄС схвалили план використання заморожених російських активів для відновлення України. Активи на суму понад 300 мільярдів доларів були заморожені Заходом після початку повномасштабного вторгнення росії. Читати детальніше (англ.)

Литовські законодавці заборонили будь-який імпорт, транспортування та регазифікацію російського скрапленого природного газу. Читати детальніше (англ.)

Звіти в рамках взаємного оцінювання країн

Фінляндія досягла прогресу в усуненні недоліків технічної відповідності, виявлених у її MER, відповідно було переоцінено: відповідність Рекомендаціям 13, 19, 27, 35 з Частково відповідає на Переважно відповідає; рейтинг відповідності Рекомендації 28 залишився незмінним – Частково відповідає. Ознайомитись з деталями Звіту про прогрес Фінляндії у посиленні заходів з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму можливо за посиланням.

Швейцарія досягла прогресу в усуненні недоліків технічної відповідності, виявлених у її MER, відповідно було переоцінено: відповідність Рекомендаціям 1 та 40 з Частково відповідає на Переважно відповідає. Ознайомитись з деталями Звіту про прогрес Швейцарії у посиленні заходів з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму можливо за посиланням.

Японія досягла прогресу в усуненні недоліків технічної відповідності, виявлених у її MER, відповідно було переоцінено: відповідність Рекомендаціям 5, 6, 24, 28 з Частково відповідає на Переважно відповідає; відповідність Рекомендації 8 з Не відповідає на Частково відповідає. Ознайомитись з деталями Звіту про прогрес Японії у посиленні заходів з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму можливо за посиланням.

Типології, керівництва, звіти

FATF опубліковано Результати Пленарного засідання, яке відбулось 25-27 жовтня 2023 року у м. Париж, Французька Республіка. Читати детальніше (англ.)

FATF опубліковано Звіт щодо краудфандингу з метою фінансування тероризму. Читати детальніше (англ.)

Центральний банк Філіппін Bangko Sentral Ng Pilipinas (BSP) випустив меморандум, який нагадує фінансовим установам, які він регулює (BSFI), про їхні зобов'язання щодо належної перевірки клієнтів (НПК), що стосуються політично значущих осіб (PEPs). Читати детальніше (англ.)

Французький регулятор фінансового ринку, Autorité des marchés financiers (AMF), випустив керівництво з належної перевірки клієнтів (CDD) для інвестиційних компаній з метою роз'яснення зобов'язань щодо протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (AML/CFT). Читати детальніше (англ.)

Світовий банк опублікував Звіт «Уроки, винесені з першого покоління оцінок ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму». Читати детальніше (англ.)

Міністри фінансів і керівники центральних банків країн G20 (FMCBG) прийняли нову дорожню карту регулювання криптовалют на зустрічі в Марракеші, Марокко, 13 жовтня 2023 року. Дорожня карта являє собою крок від повної заборони, натомість зосереджуючись на проактивному та спільному нагляді. Читати детальніше (англ.)

Вольфсберзька група опублікувала переглянуті стандарти прозорості платежів, в яких обговорюються найкращі практики для вирішення проблем, пов'язаних зі зростаючою складністю глобальних платежів. Читати детальніше (англ.)

Сінгапур опублікував свою Національну стратегію боротьби з фінансуванням тероризму. Національна стратегія протидії ФТ формує план, який окреслює національний підхід Сінгапуру до подолання ризиків ФТ. Читати детальніше (англ.)

Кримінальні новини в сфері протидії відмиванню коштів

Італійська поліція заарештувала 33 особи в рамках нової операції проти мережі китайських грошових брокерів, які, як стверджується, відмили понад 50 мільйонів євро (52,5 мільйона доларів США), отриманих від наркоторговців. Читати детальніше (англ.)

У США двох чоловіків було засуджено до 78 та 72 місяців позбавлення волі за участь у масштабній схемі відмивання коштів та банківського шахрайства, яка призвела до мільйонних збитків від шахрайства під час пандемії, романтичних афер та інших онлайн-шахрайств. Читати детальніше (англ.)

Російського олігарха Олексія Кузьмічова, який є близьким другом путіна, заарештовано у Франції за звинуваченням у відмиванні коштів, отриманих від податкових махінацій. Читати детальніше (англ.)

У США двох чоловіків було засуджено до 16 та 18 років позбавлення волі за торгівлю наркотиками та відмивання приблизно 2,8 млн доларів США з 2013 по 2020 рік. Читати детальніше (англ.)

Боротьба з фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення

У Туреччині одного з лідерів терористичного угруповання Даеш/ІДІЛ було засуджено до понад 17 років позбавлення волі. Читати детальніше (англ.)

У США чоловіка засуджено до довічного позбавлення волі за надання матеріальної підтримки ІДІЛ, що призвело до смерті людей. Читати детальніше (англ.)

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial