Значно зросте прозорість операцій з валютою, здійснених чиновниками та посадовцями

Новий законопроект значно розширює дані, що мають зазначати чиновники та посадовці при декларуванні.
 

Чиновники та посадовці повинні будуть вказати у своїх деклараціях відомості про здійснення операцій із купівлі, продажу або обміну іноземної валюти. Також вони повинні будуть зазначати інформацію про громадянство (підданство) іноземних держав і документи, які надають право на постійне проживання на території іноземних держав. Пише про це «Судово-юридична газета».

Відповідні зміни передбачає законопроект № 9457 Кабміну «Про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції» щодо удосконалення деяких антикорупційних механізмів».

Текст законопроекту на сайті парламенту ще відсутній, але відомо, що такі важливі зміни необхідні для того, аби запобігти легалізації хабарів та необґрунтованих активів.
Крім того, за цим законопроектом Державне бюро розслідувань включать до переліку спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Крім того, Уряд пропонує ввести норми щодо необхідності припинення обставин суміщення та сумісництва, які спрямовані на досягнення кінцевого результату у вигляді фактичного припинення повноважень особи у складі правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку; зменшити строк для передачі в управління корпоративних прав та підприємств із 60 до 30 днів.

Уряд пропонує також звільнити осіб від обов’язку декларування відомостей про рахунки, на яких обліковуються некомпенсовані грошові заощадження громадян України, поміщені в період до 02.01.1992 в установи Ощадного банку СРСР, що діяли на території України, і удосконалити окремі положення щодо антикорупційної експертизи.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial