ОБСЄ визнала росію країною спонсором тероризму  

Про що свідчить ухвалена Підсумкова Декларація Парламентської асамблеї ОБСЄ.
 

Парламентська асамблея ОБСЄ визнала російську федерацію державою – спонсором тероризму, а приватну військову організацію Вагнера терористичною організацією. Про це на своєму інтернет-ресурсі повідомляють «Факти» з посиланням на першоджерело.

Сесія Парламентської Асамблеї ОБСЄ у Ванкувері завершилася ухваленням Підсумкової Декларації, в якій, зокрема, йдеться, що:

  • тероризм становить одну з найбільших загроз міжнародному миру та безпеці;
  • дії групи Вагнера від імені російського уряду можуть бути справедливо охарактеризовані як терористичні (наголошуючи, що президент рф особисто визнав, що група Вагнера була повністю фінансована державою);
  • держави-члени ОБСЄ мають вжити заходів проти групи Вагнера та її афілійованих та правонаступницьких структур, зокрема шляхом оголошення їх терористичною організацією.

Першоджерело повідомляє, що найголовнішим рішенням був заклик до держав-членів ПА ОБСЄ посилити міжнародні норми, які чітко визнають:

  • терористичний характер групи Вагнера та її дій;
  • відповідальність російської федерації, як держави-спонсора цієї терористичної організації;
  • неприпустимість залучення таких суб’єктів у міждержавні відносини.

– Вперше саме таке формулювання закріплене у офіційному документі міжнародної організації!, – написала член делегації від України.

Вона додала, що має надію, що це рішення ПА ОБСЄ стане “каталізатором визнання держави-агресора спонсором тероризму не лише в США, а й у всьому світі”, адже тероризм “не має залишатися поза увагою та справедливим покаранням”.

Нагадаємо, що у травні поточного року, парламент Франції одностайно ухвалив резолюцію, яка закликає французький уряд та держави Європейського Союзу внести ПВК Вагнера до списку терористичних організацій.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial