Сергій Марченко: росія не дотримується жодних стандартів FATF – відмиває брудні гроші та фінансує тероризм

Включення рф до списку країн високого ризику FATF, як Ірана чи Північної Кореї, значно ускладнить банківські операції з російськими партнерами. Банки будуть ретельно стежити за такими транзакціями
 

Міністр фінансів України Сергій Марченко розповів для газети ZEIT ONLINE про необхідність виключення рф зі списку країн-членів Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force - FATF). Про це Міністерство Фінансів України анонсувало на своєму сайті.

“росія робить усе можливе, щоб підірвати світовий порядок, заснований на правилах та стандартах, формуючи серйозну загрозу глобальним зусиллям у боротьбі з фінансовими злочинами”, - зазначив Сергій Марченко.

Міністр фінансів України закликає Міжнародну групу FATF додати росію до чорного списку країн високого ризику на своєму засіданні цього тижня.

FATF – це асоціація 39 країн з протидії відмиванню брудних грошей і фінансуванню тероризму, до якої входять Сполучені Штати, Німеччина, Китай, а також росія. З понеділка по п'ятницю протягом цього тижня відбувається чергове пленарне засідання делегатів країн-учасниць FATF в Парижі.

Згідно зі статутом FATF, країни-члени повинні боротись з фінансуванням тероризму. За словами Сергія Марченка, рф співпрацює з численними терористичними організаціями, включно з групою Вагнера. Нещодавно Сполучені Штати включили групу Вагнера до так званого списку транснаціональних злочинних організацій. Європейський Союз також наклав санкції на групу Вагнера та кількох її членів.

Міністр фінансів зауважив, що включення рф до списку країн високого ризику FATF, за прикладом Ірану чи Північної Кореї, значно ускладнить банківські операції з російськими партнерами. Банки будуть ретельно стежити за транзакціями, тим чи іншим чином зв’язаними з рф. Наслідком цього буде ще більш ослаблена економіка росії, а путін матиме набагато більше проблем з фінансуванням війни в Україні.

“Окремі російські банки вже потрапили до санкційних списків Європейського Союзу та Сполучених Штатів. Однак, наразі під санкціями перебуває лише невелика частина російської банківської системи. Компанії рф можуть просто перемістити свої рахунки з установ, які перебувають під санкціями, до тих, які все ще можуть вести бізнес безперешкодно. Навіть виключення деяких банків із міжнародної платіжної системи Swift лише сповільнює фінансові операції, не припиняючи їх повністю”, - зазначив Сергій Марченко для газети.

Нагадаємо, що жовтневому пленарному засіданні, країни-члени FATF ухвалили рішення про подальшу ізоляцію рф - заборонивши росії надсилати представників до проектних груп, а також керувати робочими групами.

Довідково

Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force - FATF) – міжурядова організація, яка займається встановленням світових стандартів у сфері протидії відмиванню злочинних доходів та фінансуванню тероризму. Вона здійснює оцінки відповідності національних систем цим стандартам. Її заснували у 1989 році, штаб-квартира знаходиться у місті Париж. Пленарне засідання FATF під час якого приймаються рішення, проводиться тричі на рік.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial