Держфінмоніторинг опублікував дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ за грудень 2023 року

Дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ (Грудень 2023 року)
 

Держфінмоніторингом, з метою інформування громадськості та суб’єктів фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, опубліковано Дайджест актуальних новин світу у сфері ПВК/ФТ/ФРЗМЗ за грудень 2023 року.

Міжнародні санкції проти російської федерації (рф)

Рада ЄС ухвалила дванадцятий пакет економічних та індивідуальних обмежувальних заходів у зв'язку з продовженням агресивної війни Росії проти України. Ці заходи завдають подальшого удару по здатності Путіна вести війну, націлюючись на високовартісні сектори російської економіки та ускладнюючи обхід санкцій ЄС. Читати детальніше (англ.)

Державний департамент США запровадив санкції проти понад 100 юридичних та фізичних осіб, у тому числі тих, хто ухиляється від санкцій у численних третіх країнах, причетний до сприяння Росії у веденні війни проти України, а також відповідальний за зміцнення майбутніх потужностей Росії з видобутку та експорту енергоресурсів. Читати детальніше (англ.)

Уряд Великої Британії ухвалив закон про подальші санкції щодо товарів, технологій та джерел фінансування, які можуть підтримувати війну Росії проти України. Читати детальніше (англ.)

Швейцарія приєдналася до санкцій проти Росії, що містяться в 12-му пакеті, ухваленому Європейським Союзом. Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Федерального департаменту економіки, освіти та досліджень Швейцарії (EAER), країна запровадила санкції проти 61 фізичної та 86 юридичних осіб, які перебувають під її юрисдикцією. Читати детальніше (англ.)

Канада запровадила нові обмеження на імпорт російських діамантів і ювелірних виробів з діамантами, щоб зменшити доходи, які режим Путіна отримує від експорту непромислових діамантів, що видобуваються, обробляються або виробляються в Росії, а також запровадила санкції проти 30 громадян Росії, які балотувалися на організованих Кремлем фейкових виборах 8-10 вересня 2023 року на тимчасово окупованій Росією території Херсонської області в Україні. Читати детальніше (англ.)

Японія оголосила про розширення санкцій у зв'язку з вторгненням Москви в Україну, оприлюднивши десятки нових фірм та інших організацій, що потрапили під санкції, в тому числі заборони на експорт за межі Росії та її союзника Білорусі. Токіо додав до свого санкційного списку 57 організацій в Росії і шість інших в таких країнах, як Об'єднані Арабські Емірати, Вірменія, Сирія та Узбекистан. Читати детальніше (англ.)

Прем'єр-міністри Литви, Латвії та Естонії підписали спільну декларацію про єдину регіональну імплементацію санкцій ЄС проти Росії, яка продовжує війну проти України, та Білорусі, яка є співучасником агресії. Читати детальніше (англ.)

Антилегалізаційні новини

ПФР Канади оштрафував Royal Bank of Canada на 7,5 млн канадських доларів (5,52 млн доларів США) за неподання повыдомлень про підозрілі транзакції, що стало першим випадком такого роду для найбільшого банку Канади. Читати детальніше (англ.)

Рада Європи та Європейський Парламент досягли попередньої домовленості про створення нового Європейського органу з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (AMLA) - центрального елементу пакету заходів з протидії відмиванню коштів, який має на меті захистити громадян ЄС та фінансову систему ЄС від відмивання коштів та фінансування тероризму. Читати детальніше (англ.)

Заморсько-китайська банківська корпорація (OCBC) оштрафувала осіб, причетних до найбільшої в Сінгапурі справи з відмивання коштів, на 19,7 млн доларів США, що стало першим випадком, коли кредитор вжив заходів для відшкодування збитків, завданих шахраями. Читати детальніше (англ.)

Канадський Imperial Bank of Commerce оштрафований на 1,3 млн доларів США за недотримання правил протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Читати детальніше (англ.)

Типології, керівництва, звіти

FATF опубліковано оновлені Консолідовані процеси та процедури для взаємних оцінок та подальших дій «Універсальні процедури». Читати детальніше (англ.)

МВФ опублікував огляд стратегії Фонду з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму. Читати детальніше (англ.)

Звіти про взаємну оцінку країн

Німеччина досягла прогресу в усуненні недоліків технічної відповідності, виявлених у її MER, відповідно було переоцінено відповідність Рекомендаціям 6 та 7 з Частково відповідає на Переважно відповідає; Ознайомитись з деталями Звіту про прогрес Німеччини у посиленні заходів з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму можливо за посиланням.

Кримінальні новини в сфері протидії відмиванню коштів

У Сінгапурі чоловіка було засуджено до 3 років позбавлення волі та зобов’язано сплатити штраф на суму 1,98 млн доларів США за звинуваченнями в ухиленні від сплати податків та відмиванні коштів. Читати детальніше (англ.)

У США чоловіка було засуджено до 324 місяців позбавлення волі за звинуваченнями у міжнародній змові щодо торгівлі наркотиками та відмивання коштів, що діяла від імені Картелю Перської затоки в Мексиці. Читати детальніше (англ.)

В Австралії чоловіка було засуджено до 2 років та трьох місяців позбавлення волі за операції на понад 8 млн доларів США, отриманих злочинним шляхом. Читати детальніше (англ.)

У Великій Британії чоловіка було засуджено до більш, ніж 17 років позбавлення волі за участь у перевезенні кокаїну на мільйони фунтів стерлінгів та відмивання коштів. Читати детальніше (англ.)

Боротьба з фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення

У Лондоні заарештовано американського бухгалтера, громадянина Індії, пов'язаного з фінансами визначеної терористичної організації "Хезболла", який є "розшукуваною особою" за звинуваченням у шахрайстві та відмиванні коштів, висунутим владою США. Читати детальніше (англ.)

У Нігерії чоловіка було засуджено до 40 років за звинуваченням у фінансуванні терористичного угрупування "Боко Харам". Читати детальніше (англ.)

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial