Антимонопольний комітет має свої “чорні списки”

Публічні закупівлі контролюються Антимонопольним комітетом задля уникнення корупції та викривлення результатів тендерів
 

Компаніям та підприємцям, які вчинили антиконкурентні дії, заборонено брати участь у публічних закупівлях. Вони потрапляють у «чорні списки» Антимонопольного комітету України. Про це пише на своєму інтернет-порталі PaySpace Magazine.

«Чорні списки» Антимонопольного комітету України створено, щоб уникнути корупції та викривлення результатів тендерів.

У Міністерстві цифрової трансформації розробили інструкцію на основі відкритих даних, яка допоможе перевірити: чи продовжує компанія, попри заборону, участь у публічних закупівлях чи укладає компанія контракти із замовником за переговорною процедурою.

Відкриті дані допомагають розкривати корупційні схеми. На порталі «Дія.Відкриті дані» доступний спеціальний інструментарій. Він допоможе проаналізувати доброчесність депутатів, виявити корупційні схеми чи перевірити лінки.

Відтак інструкція подає відомості, що дані можна шукати у зведеній інформації про суб’єктів господарювання, яким органи АМКУ заборонили брати участь у публічних закупівлях, а також у єдиному державному реєстрі судових рішень за роками.

Будь-хто зможе перевірити чи компанія, попри заборону, продовжує брати участь у публічних закупівлях та чи укладає вона контракти із замовником за переговорною процедурою.

У перевірці допоможе такий сервіс як CheckLists FinAP ™.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial