Уряд прийняв розроблену АРМА Стратегію повернення активів

Стратегія визначає курс державної політики щодо запровадження комплексної моделі повернення незаконних активів в Україну
 

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) повідомило, що Кабінетом Міністрів України схвалено розроблену АРМА Стратегію повернення активів на 2023-2025 роки.

Стратегія визначає курс державної політики щодо запровадження комплексної моделі повернення незаконних активів в Україну шляхом:

  • удосконалення законодавства щодо повернення активів, одержаних злочинним шляхом;
  • посилення інституційних спроможностей державних органів, уповноважених на здійснення заходів з повернення активів;
  • посилення міжвідомчого та міжнародного співробітництва у відповідній сфері.

При цьому ухвалений документ слугуватиме також основою для розробки механізмів виплати компенсацій, відшкодування збитків або шкоди, завданих Україні внаслідок вчинення кримінальних правопорушень, а також для відшкодування збитків, завданих нашій країні внаслідок збройної агресії російської федерації.

«Прийняття Стратегії до сьогодні залишалось істотним елементом виконання зобов'язань України перед ЄС, на чому неодноразово наголошували наші європейські партнери. Це також важливий крок для інституційного розвитку АРМА, який дозволить розкрити потенціал Агентства у реалізації заходів повернення злочинних активів до України», - зазначила Голова АРМА Олена Дума.

Документ розроблено на виконання Державної антикорупційної програми, з урахуванням міжнародного досвіду та пропозицій заінтересованих органів державної влади України.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial