Звіт FATF: Відмивання грошей та фінансування тероризму на ринку мистецтва та старожитностей

Відмивання грошей та фінансування тероризму на ринку мистецтва та старожитностей

ЗВІТ FATF:

Відмивання грошей та фінансування тероризму на ринку мистецтва та старожитностей

Звіт містить перелік індикаторів ризику, які можуть допомогти виявити підозрілу діяльність на ринках предметів мистецтва та старожитностей
 

На черговому Пленарному засіданні FATF, які відбувались у м. Париж, Французька Республіка, було розглянуто питання про "Відмивання грошей та фінансування тероризму на ринку мистецтва та старожитностей".

Ринок предметів мистецтва, антикваріату та інших культурних об’єктів залучив злочинців, організовані злочинні групи та терористів для відмивання злочинних доходів і фінансування своєї діяльності. Злочинці прагнуть використати історію конфіденційності сектору та використання сторонніх посередників, тоді як терористичні групи можуть використовувати культурні об’єкти з регіонів, де вони діють, для фінансування своїх операцій.

Переважна більшість учасників ринку не мають відношення до незаконної діяльності, але існують ризики, пов’язані з цими ринками, і багато юрисдикцій не мають достатньої обізнаності та розуміння їх. Це призводить до браку слідчих ресурсів і досвіду, а також до труднощів із проведенням транскордонних розслідувань.

Звіт містить перелік індикаторів ризику, які можуть допомогти суб’єктам державного та приватного секторів виявити підозрілу діяльність на ринках предметів мистецтва та старожитностей, а також підкреслює важливість швидкого виявлення та відстеження культурних об’єктів, залучених до відмивання грошей або фінансування тероризму.

Доповідь містить деякі передові практики, які країни застосували для вирішення проблем, з якими вони стикаються, включаючи створення спеціалізованих підрозділів і доступ до відповідних баз даних і співпрацю з експертами та археологами для допомоги у ідентифікації, відстеженні, дослідженні та репатріації культурних об’єктів.

Ознайомитися з ДОДАТКОМ можна тут

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial