Нові повноваження Державної податкової служби

Затверджено Постановою №888 від 22 серпня 2023 року
 

Державна податкова служба отримала додаткові повноваження в частині накладення штрафів та стягування пені. Це випливає з урядової постанови від 22 серпня 2023 року № 888, яка була опублікована в газеті «Урядовий кур'єр» та наразі набрала чинності. Про це пише інтернет – ресурс finance.ua.

Указаною постановою уряд вніс зміни до Положення про Державну податкову службу України.

Податкова отримала повноваження стягувати пеню за несвоєчасне виконання:

  • рішень суду,
  • рішень керівника органу, який накладає стягнення (а також його заступника або уповноваженої особи) у випадках, передбачених Податковим кодексом України,
  • платіжних інструкцій платників податків про сплату податків, зборів, платежів.

Указана зміна торкнеться взаємодії Податкової з банками, іншими фінансовими установами, небанківськими надавачами платіжних послуг, емітентами електронних грошей, органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів тощо.

Податковій додано повноважень накладати штрафи за невчасне подання контролюючим органам ДПС:

  • повідомлення про відкриття або закриття рахунків/електронних гаманців платників податків,
  • про початок здійснення видаткових операцій за рахунком/електронним гаманцем платника податків до отримання повідомлення відповідного територіального органу ДПС про взяття рахунка/електронного гаманця на облік у ДПС.

Дане положення стосується банків, інших фінансових установ, небанківських надавачів платіжних послуг, емітентів електронних грошей.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial