Кабмін офіційно відтермінував імплементацію закону про олігархів

Згідно з рішенням уряду імплементацію закону слід здійснити протягом трьох місяців після опублікування висновку Венеціанської комісії.
 

Кабінет міністрів відтермінував початок роботи державного авіаперевізника, а також імплементацію закону про олігархів. Про це повідомляє Судово-юридична газета.

Відповідне рішення закріплено розпорядженням уряду №177 Про внесення змін до плану заходів щодо запобігання зловживанню надмірним впливом особами, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархами).

Документом внесено зміни до плану заходів, щодо запобігання зловживання впливом олігархами та визначено, що національного авіаперевізника буде створено протягом року з дня припинення воєнного стану(раніше державна авіакомпанія мала з’явитися у грудні минулого року. До цього часу мало бути утворено акціонерне товариство, що виконує завдання та функції національного авіаперевізника сформовано статутний капітал акціонерного товариства, що виконує завдання та функції національного авіаперевізника здійснено формування парку повітряних суден).

Що ж до імплементації закону про олігархів, то рішенням уряду її відтерміновано. Передбачено, що імплементацію закону про олігархів необхідно здійснити протягом трьох місяців після опублікування висновку Венеційської комісії.

Цим же рішенням уряд відклав «приведення тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом до економічно обґрунтованих». Тепер це планується зробити протягом року з дня припинення воєнного стану.

Наприкінці листопада міністр юстиції Денис Малюська заявляв, що імплементація закону «про олігархів» затримується через відсутність висновку Венеціанської комісії.

Закон "Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)" встановлює чотири критерії. В разі відповідності трьом з них бізнесмен потрапляє до реєстру олігархів. Ідеться про залучення до політики, володіння медіа, значними економічними активами (згідно із законопроєктом - 1 млн прожиткових мінімумів, або близько 2,6 млрд грн, або близько $71 млн) та монополіями.  

Президент України Володимир Зеленський підписав його на початку листопада 2022 року. Закон набрав чинності на початку травня 2022 року.

 Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial