Держфінмоніторинг опублікував дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ за березень 2024 року

Дайджест актуальних новин світу в сфері ПВК/ФТ (Березень 2024 року)
 

Держфінмоніторингом, з метою інформування громадськості та суб’єктів фінансового моніторингу у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, опубліковано Дайджест актуальних новин світу у сфері ПВК/ФТ/ФРЗМЗ за березень 2024 року.

Міжнародні санкції проти російської федерації (рф)

 • Рада ЄС вирішила продовжити обмежувальні заходи, спрямовані на осіб, відповідальних за підрив або загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, ще на шість місяців.
 • Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США внесло до санкційного списку дві фізичні та дві юридичні особи за послуги, які вони надавали уряду Російської Федерації (РФ) у зв’язку з іноземною кампанією зловмисного впливу, в тому числі зі спробами видати себе за законні засоби масової інформації.
 • Міністр закордонних справ Канади Мелані Джолі оголосила, що Канада разом з партнерами з G7 запроваджує додаткові обмеження на імпорт російських алмазів відповідно до Положення про спеціальні економічні заходи щодо Росії.
 • Уряд Японії оголосив про застосування додаткових санкцій проти Російської Федерації вслід за заходами, вжитими основними країнами світу, зокрема заморожування активів, обмеження платежів, а також заборона на експорт та імпорт деяких товарів та послуг.
 • Уряд Чехії запровадив санкції проти двох осіб, включаючи проросійського українського політика Віктора Медведчука та новинний сайт voiceofeurope.com, за те, що вони очолюють проросійську пропагандистську діяльність в Європі.
 • Управління з контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США наклало санкції на тринадцять юридичних та дві фізичні особи за діяльність у сфері фінансових послуг та технологічних секторах економіки Російської Федерації, включаючи осіб, які розробляють або пропонують послуги з віртуальних активів, що дозволяють ухилення від санкцій Сполучених Штатів.
 • Канада оголосила про новий раунд санкцій проти Росії у зв'язку зі смертю опозиціонера Олексія Навального. Санкції спрямовані на шістьох російських чиновників, включаючи вищих посадових осіб і високопоставлених співробітників російської прокуратури, судової та пенітенціарної служб.
 • Швейцарські банки почали закривати рахунки осіб з російським громадянством, навіть якщо вони одночасно мають паспорти інших країн.
 • 1 березня 2024 року набув чинності Регламент Великої Британії щодо Росії (санкції) (вихід з ЄС) (поправки) 2024 року ("Регламент щодо поправок"). Регламент вводить заборону на імпорт російських діамантів, оброблених у третіх країнах, вагою 1 карат і більше, відповідно до зобов'язань, взятих на себе членами G7 у грудні 2023 року.
 • Уряд Великої Британії опублікував меморандум щодо Закону про санкції та боротьбу з відмиванням грошей 2018 року. У Меморандумі наводиться приклад того, як Велика Британія використовувала повноваження в рамках SAMLA для запровадження посилених санкцій проти Росії. Зокрема, йдеться про те, що Велика Британія внесла до переліку понад 1900 осіб, а також про те, що санкційні заходи позбавили Росію понад 400 мільярдів доларів США.

Антилегалізаційні новини

 • Законодавці ЄС проголосували за три основні документи в пакеті щодо боротьби з відмиванням коштів, які також націлені на криптовалюту.

 • Підрозділ фінансової розвідки Індії оштрафував на 55 мільйонів рупій ($663 380) банківську філію платіжного сервісу Paytm через причетність до незаконної діяльності та неналежне звітування про діяльність.

 • FINMA конфіскувала незаконно отриманий прибуток у розмірі 3,9 млн швейцарських франків (4,34 млн доларів США) та наклала на Банк Ауді додатковий штраф у розмірі 19 млн швейцарських франків за порушення зобов'язань щодо запобігання відмиванню коштів та серйозні порушення законодавства про фінансовий ринок.

 • Центральний банк Нідерландів оштрафував біржу віртуальних активів Crypto.com на €2,85 млн ($3,11 млн) за надання послуг на території країни без належної реєстрації.

Типології, керівництва, звіти

 • FATF опубліковано оновлений Посібник з питань бенефіціарної власності та прозорості правових утворень.
 • FATF опубліковано документ щодо стану імплементації Рекомендації 15 членами FATF та юрисдикціями з істотною діяльністю VASP.
 • Вольфсбергська група опублікувала Принципи ефективного аудиту, які допоможуть підкріпити програму протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ) у будь-якій фінансовій установі.
 • Європейський парламент схвалив нові правила для гармонізації застосування санкцій ЄС.

Звіти про взаємну оцінку країн

 • Австралія досягла прогресу в усуненні недоліків технічної відповідності, виявлених у її MER, відповідно було переоцінено: відповідність Рекомендаціям 10, 18 та 26 з Частково відповідає на Переважно відповідає; відповідність Рекомендації 13 з Не відповідає на Відповідає; відповідність Рекомендації 15 з Відповідає на Частково відповідає; відповідність Рекомендації 17 з Частково відповідає на Відповідає.
 • Сербія досягла прогресу в усуненні недоліків технічної відповідності, виявлених у її MER, відповідність Рекомендації 15 було переоцінено з Частково відповідає на Переважно відповідає/
 • Словаччина досягла прогресу в усуненні недоліків технічної відповідності, виявлених у її MER, відповідність Рекомендації 26 було переоцінено з Частково відповідає на Переважно відповідає. 
 • Сполучені Штати Америки досягли прогресу в усуненні недоліків технічної відповідності, виявлених у її MER, відповідність Рекомендації 24 було переоцінено з Не відповідає на Переважно відповідає. 
 • Кримінальні новини в сфері протидії відмиванню коштів
 • У США чотирьох чоловіків було засуджено на строки від 8 до 20 років позбавлення волі за участь у восьмирічній схемі інвестиційного шахрайства та відмивання коштів, яка завдала збитки десяткам жертв по всьому світу на суму понад 18 мільйонів доларів.
 • В рамках розслідування в Німеччині, що тривало з 2023 року, заарештовано чоловіка за звинуваченнями в участі у схемі відмивання коштів, пов’язану з операціями із золотом на кілька мільйонів євро.
 • У Великобританії заарештовано жінку, яка конвертувала біткоїни в готівку та майно, щоб допомогти приховати доходи у розмірі 5 мільярдів фунтів стерлінгів ($6,3 мільярда).
 • В результаті підтримки Європолом масштабної операції бельгійських правоохоронних органів, заарештовано 15 членів ізраїльської організованої злочинної групи, яка, як стверджується, виробляла та імпортувала підроблені елітні годинники та діаманти, а також відмивала гроші за допомогою складних схем, включаючи криптовалюти, нелегальні банківські системи та реінвестиції в нерухомість, зокрема в Португалії.

Боротьба з фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення

 • У США п’ятьох осіб було засуджено до довічного позбавлення волі, а одну до 15 років позбавлення волі за звинуваченнями у змові з метою надання матеріальної підтримки терористам, фактичному наданні матеріальної підтримки терористам та у змові з метою вбивства офіцера або службовця Сполучених Штатів Америки.
 • У Великій Британії двох жінок було засуджено до 3 років та 3 років і 9 місяців позбавлення волі за надсилання коштів одному з членів терористичного угрупування Даіш.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial