Законодавчі зміни щодо переліку нотаріусів, які вчиняють нотаріальні дії з цінним майном

Уряд відновлює дію правил мирного часу в сфері нотаріату і державної реєстрації
 

Міністерство Юстиції України інформує про внесення змін до чинного законодавства в сфері нотаріату і державної реєстрації.

12 грудня 2023 року Урядом було схвалено зміни до деяких постанов Кабінету Міністрів України, зокрема до постанови від 28 лютого 2022 року № 164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» та постанови від 6 березня 2022 року № 209 «Деякі питання державної реєстрації та функціонування єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану».

Ключовим положенням даних змін є скасування з 01 січня 2024 переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

Уряд продовжує поступово відновлювати дію правил мирного часу у сферах, де практика застосування та аналіз ризиків свідчать про обґрунтованість такого рішення.

Інші важливі зміни передбачають:

  • для державних реєстраторів скасовується така умова надання доступу до реєстрів, як відсутність двох рішень Мін’юсту про блокування доступу до реєстрів на строк більше 2 місяців;
  • уточнено окремі положення, які забезпечують дотримання вимог законодавства про санкції під час проведення державної реєстрації;
  • удосконалено механізм тестування на знання законодавства у сфері державної реєстрації, зокрема знижено прохідний поріг (для проходження тестування достатньо дати правильні відповіді на 70 питань тестового завдання).

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial