Глобальна міжбанківська система SWIFT планує створити нову платформу для цифрових валют центральних банків протягом наступних одного-двох років
 

Глобальна банківська мережа обміну повідомленнями SWIFT планує створити нову платформу протягом наступних одного-двох років, щоб підключити хвилю цифрових валют центральних банків, які зараз розробляються, до існуючої фінансової системи, повідомляє Reuters.

Близько 90% центральних банків світу зараз вивчають цифрові версії своїх валют. Більшість не хоче відставати від біткойнів та інших криптовалют, але бореться з технологічними складнощами.

Керівник відділу інновацій SWIFT Нік Керіган заявив, що його останнє випробування, яке тривало 6 місяців і в якому брали участь 38 членів групи центральних банків, комерційних банків і розрахункових платформ, було одним із найбільших глобальних співробітництв щодо CBDC і «токенізованих» активів.

Це випробування було спрямоване на те, щоб CBDC різних країн могли використовуватися разом, навіть якщо вони побудовані на різних базових технологіях або «протоколах», тим самим зменшуючи ризики фрагментації платіжної системи.

Воно показало, що їх можна використовувати в дуже складних торгових або валютних платежах і потенційно автоматизувати з метою прискорення та зниження витрат на процеси.

Незважаючи на те, що часові рамки все ще можуть зміститися, якщо запуск основних економічних CBDC буде відкладено, вихід із блокування, коли це станеться, стане серйозним поштовхом для збереження домінуючої позиції SWIFT у міжбанківській системі.

У таких країнах, як Багамські острови, Нігерія та Ямайка, уже працюють CBDC. Китай добре просунувся в реальних випробуваннях електронного юаня. Європейський центральний банк також розробляє цифрове євро, а Банк міжнародних розрахунків проводить численні транскордонні випробування.

Однак головною перевагою SWIFT є те, що її існуюча мережа вже використовується в понад 200 країнах і з’єднує понад 11 500 банків і фондів, які використовують її для надсилання трильйонів доларів щодня.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial