Рада підтримала законопроект, яким запроваджується штраф за подання неправдивих даних про кінцевих бенефіціарних власників

В разі ухвалення ініціативи держава буде вилучати з Реєстру неправдиві дані про бенефіціарів та карати підприємства
 

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №6003 Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів підтвердження інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичних осіб.  Про це повідомляла «Судово-юридична газета», з посиланням на першого заступника голови комітету з питань податкової та митної політики Ярослава Железняка. За відповідне рішення проголосував 261 народний депутат.

Законопроєктом пропонується встановити, що в разі наявності підозри  у суб’єктів  первинного фінансового моніторингу (банків, нотаріусів, аудиторів, адвокатів, брокерів), органів державної влади інформації, що в реєстрі недостовірна інформація про бенефіціара, то держава, перевіривши, чи справді інформація недостовірна, вилучить неправдиві відомості з реєстру. Це ж саме відбудеться, якщо юридична особа стосовно якої внесено неправдиві відомості відмовиться надавати пояснення з цього приводу.

Крім цього передбачається запровадження штрафу за подання неправдивих даних про кінцевого беніфіціара, який може становити до 3 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Штраф накладається на юридичну особу, яка подала неправдиві відомості

Змінами до закону про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення пропонується визначити, що за неподання, несвоєчасне подання, порушення порядку подання або подання держателю Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань недостовірної інформації, передбаченої цим Законом, - у розмірі до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial