Оновлено порядок проведення перевірок об’єктів оверсайту

Національний банк України оновив порядок проведення перевірок щодо дотримання об’єктами оверсайту вимог законодавства з питань діяльності платіжних систем в Україні.
 

Національний банк України оновив порядок та інформує про проведення перевірок щодо дотримання об’єктами оверсайту вимог законодавства з питань діяльності платіжних систем в Україні.

Це зумовлено необхідністю уточнення вимог до проведення перевірок об’єктів оверсайту, підвищення прозорості планування таких перевірок та приведення їх у відповідність до єдиних підходів здійснення перевірок Національним банком.

Зокрема, регулятор вирішив: 

   • складати план проведення перевірок об’єктів оверсайту до кінця року, що передує плановому, та публікувати його на власному офіційному вебсайті (раніше такий план складався до 01 лютого планового року);
   • уточнити строки повідомлення керівника об’єкта оверсайту про продовження строків перевірки;
   • встановити додаткові права уповноважених працівників регулятора на отримання інформації з метою проведення перевірки;
   • запровадити додаткові обов’язки керівника об’єкта перевірки щодо своєчасного та якісного надання інформації з метою проведення перевірки.

Відповідні норми містить постанова Правління Національного банку України від 28 грудня 2021 року № 155 "Про затвердження Змін до Положення про порядок проведення перевірок щодо дотримання об’єктами нагляду (оверсайта) вимог законодавства України з питань діяльності платіжних систем в Україні", що набирає чинності з 5 січня 2022 року.

Читайте також:

НБУ нагадує, що у 2022 році небанківські фінансові установи звітуватимуть за новими правилами

Ліцензування небанківських фінустанов

Національний банк планує оновити низку регуляцій на небанківському ринку – розпочинається громадське обговорення

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial