Нові роз’яснення Мін’юсту щодо подання та підтвердження відомостей про бенефіціарів

Роз’яснення нюансів стосовно змінених строків інформування про структуру власності юридичної особи.
 

У Центрально-Західному міжрегіональному управлінні Міністерства юстиції (м. Хмельницький) роз'яснили нюанси подання інформації про кінцевих бенефіціарних власників.

Нагадаємо, що 10 жовтня цього року набув чинності Закон № 1805-ІХ “Про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення", яким продовжено строки подання інформації про структуру власності.

Таким чином юридичні особи подають державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника протягом одного року з дня набрання чинності нормативно-правовим актом, яким затверджена форма та зміст структури власності. Строк подання структури власності продовжили до 11 липня 2022 року.

Отже, для юросіб, створених та зареєстрованих до 28.04.2020 р. вперше підтверджувати відомості про бенефіціарів слід у такі строки:

      • якщо відомості подано у період з 11.07.2021 р. по 31.12.2021 р. - вперше підтверджувати бенефіціарів слід у 2022 році;
      • якщо відомості подано після 01.01.2022 р. - вперше подавати підтвердження про бенефіціарів необхідно у 2023 році.

Для підприємств, створених та зареєстрованих після 28.04.2020 р., - перше підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника слід подавати у 2022 році

Підтвердження відомостей про КБВ подається протягом 14 календарних днів з дати державної реєстрації юрособи.

Нагадаємо, що 8 жовтня 2021 року Верховна Рада України прийняла закон щодо подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи. А нещодавно ВРУ зареєстровано два альтернативні законопроєкти щодо відомостей про бенефіціарів.

Читайте також:

Верховна Рада України прийняла закон щодо подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи

Нові роз’яснення Мін’юсту щодо питань, пов’язаних з внесенням до ЄДР відомостей про кінцевих бенефіціарних власників

Зразки складання схематичного зображення структури власності

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial