На розгляд Верховної Ради України винесено проект Закону України «Про електронні аграрні розписки»

Метою цього законопроекту є запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва, який базуючись на перевагах аграрних розписок.

Метою цього законопроекту є запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва, який базується на перевагах аграрних розписок.
 

На розгляд Верховної Ради України винесено проект Закону України «Про електронні аграрні розписки» №9266 від 02.05.2023 року.

Згідно пояснювальної записки до проекту Закону про електронні аграрні розписки метою цього законопроекту є запровадження нового фінансового інструменту для кредитування сільськогосподарського виробництва, який базуючись на перевагах аграрних розписок, що функціонують відповідно до Закону України «Про аграрні розписки», дозволив би використовувати переваги ринків капіталу, депозитарної системи України, забезпечив би залучення грошових коштів у сільське господарство з іноземних ринків через кореспондентські відносини Центрального депозитарія цінних паперів. Це в свою чергу сприятиме покращенню доступу виробників сільськогосподарської продукції до виробничих ресурсів та фінансування.

Одним із завдань законопроекту є визначення правової природи електронних аграрної розписки як неемісійного цінного паперу.

Прийняття Законопроекту про електронні аграрні розписки дасть змогу:

  • встановити широке коло виробників сільськогосподарської продукції, які зможуть використовувати електронні аграрні розписки з метою отримання доступу до фінансових та товарних ресурсів;
  • запровадити надійний фінансовий інструмент, що розширить коло кредиторів, здатних фінансувати сільське господарство України;
  • запровадити обіг електронних аграрних розписок на вторинному ринку капіталу, у тому числі, організованому;
  • забезпечити доступ осіб, які можуть інвестувати в сільське господарство через механізми депозитарної системи України;
  • створити умови для видачі аграрних розписок іноземним інвесторам через можливості кореспондентських відносин між Центральним депозитарієм цінних паперів та іноземними депозитарними установами.

Читайте також:

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial