Егмонтська група підрозділів фінансової розвідки застосовує контрзаходи щодо росфінмоніторингу

Егмонтською групою (ЕГ) підрозділів фінансової розвідки (ПФР) застосовано безпрецедентні контрзаходи щодо одного із її членів – підрозділу фінансової розвідки рф – росфінмоніторингу.
 

Егмонтською групою (ЕГ) підрозділів фінансової розвідки (ПФР) застосовано безпрецедентні контрзаходи щодо одного із її членів – підрозділу фінансової розвідки рф – росфінмоніторингу.

Про це повідомив Держфінмоніторинг на своєму сайті

За наслідками тривалих обговорень та дискусій, під головуванням Голови ЕГ пані Ксолісіль Ханіель, 13 грудня п.р. було проведено віртуальне засідання керівного органу ЕГ, за результатами якого досягнуто консенсус щодо публічного реагування організації на війну рф проти України та визнання ризиків які несе ця агресія для співтовариства фінансових розвідок.

Так, 15 грудня п.р. Голова ЕГ оприлюднила Заяву, в якій виразила глибоку стурбованість руйнівними наслідками російської військової агресії проти України та їх негативним впливом на Державну службу фінансового моніторингу України (ПФР України).

У Заяві, зокрема йдеться про те, що події в Україні, перешкоджають фундаменту взаємної довіри між юрисдикціями-членами ЕГ і негативно впливають на успіх спільних зусиль з протидії відмиванню коштів та фінансуванню тероризму (ПВК/ФТ).

Виходячи з прерогативи захисту інтересів, цілей та завдань ЕГ, як зазначено в Статуті та Принципах щодо обміну інформацією між підрозділами фінансової розвідки ЕГ, погоджено застосування таких заходів щодо росфінмоніторингу (ПФР рф):

  1. Позбавити росфінмоніторинг права проведення засідань ЕГ.
  2. Позбавити росфінмоніторинг можливості займати формальні керівні, консультативні і представницькі посади в ЕГ.
  3. Позбавити росфінмоніторинг привілеїв фізично бути присутніми на засіданнях ЕГ і можливості брати участь у проектах. Росфінмоніторингу буде дозволено відвідувати засідання лише віртуально, якщо така можливість буде надана організатором таких засідань.
  4. Розірвати договір з надання матеріальної підтримки росфінмоніторингом Секретаріату ЕГ.
  5. Призупинити членські внески росфінмоніторингу (включаючи ті, які здійснюються від його імені).
  6. Призупинити виконання корпоративних зобов’язань росфінмоніторингу з розрахунку на те, що виплати відновляться після завершення поточної кризи.

Це рішення прийнято також з метою захисту цілісності, репутації та взаємної довіри ЕГ серед її членів, підтвердження відданості ЕГ міжнародній спільноті ПВК/ФТ, зміцненню відносин та співпраці ЕГ з організаціями-спостерігачами, міжнародними партнерами та донорськими організаціями, а також щоб забезпечити відповідність своєї корпоративної політики та практики глобальним (фінансовим) санкціям.

Голова Держфінмоніторингу Ігор Черкаський відзначив:

«Це унікальне рішення об’єднання фінансових розвідок світу, яке спрямоване на відновлення довіри та захист цілісності системи глобального інформаційного обміну чутливою фінансовою інформацією.

Дякуємо керівництву Егмонтській групі, її Секретаріату та нашим колегам із фінрозвідок цивілізованих країн за рішення щодо засудження агресії, підтримку заходів для захисту інтересів ЕГ.

Ми будемо продовжувати наполегливо працювати з міжнародними партнерами для вжиття подальших заходів з метою відновлення справедливості та ізоляції і санкціонування країни-агресора та її державних інституцій на майданчиках ПВК/ФТ».

Нагадаємо, Держфінмоніторинг (ПФР України) – член Егмонтської групи підрозділів фінансової розвідки з липня 2004 року, бере активну участь у її засіданнях. Співпраця із іноземними ПФР здійснювалась з метою :

  • обміну інформацією;
  • пошуку активів;
  • відслідковування руху грошових коштів;
  • замороження активів на запит ПФР.

Обмін інформацією, що стосується фінансових операцій, відносно яких є підозри у ВК/ФТ, здійснюється через захищений канал «Егмонт ESW» Егмонської групи.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial