ЄС ухвалив 9-й пакет економічних та індивідуальних санкцій

16 грудня 2022 року, Рада ЄС ухвалила черговий, дев’ятий санкційний пакет проти росії, у відповідь на агресивну війну проти України та серйозність нинішньої ескалації проти цивільного населення і інфраструктури.
 

16 грудня 2022 року, Рада ЄС ухвалила черговий, дев’ятий санкційний пакет проти росії, у відповідь на агресивну війну  проти України та серйозність нинішньої ескалації проти цивільного населення і інфраструктури.

Повідомлення про це опубліковане на сайті Ради Європейського Союзу

«Після їжі та голоду путін тепер перетворює зиму на зброю, свідомо позбавляючи мільйони українців води, електроенергії та опалення. Європейський Союз реагує на цю останню ескалацію та військовий злочин нашим дев’ятим пакетом жорстких санкцій. Ми продовжуватимемо брати на приціл економіку, а також тих, хто відіграє важливу роль у цій жорстокій війні», – заявив верховний представник із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

Узгоджений пакет включає низку заходів, спрямованих на серйозний удар по російській економіці та можливості продовження її агресії.

Експортний контроль та обмеження

Рішення запроваджує нові заходи експортного контролю та обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення , а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки, шляхом значного розширення списку суб’єктів, пов’язаних з російським військово-промисловим комплексом: до списку додано 168 суб’єктів , на які спрямовані галузеві заходи. Це унеможливить вільну торгівлю ключовими хімікатами, нервово-паралітичними речовинами, приладами нічного бачення та радіонавігації, електронікою та компонентами ІТ, які можуть бути використані росіянами для війни. Щоб уникнути обходу, до списку також включено деякі підконтрольні росії організації, розташовані в незаконно анексованому Криму чи Севастополі.

Крім того, ЄС розширить заборону на експорт товарів і технологій, пов’язаних з авіацією та космонавтикою, щоб включити авіаційні двигуни та їх частини . Ця заборона стосуватиметься як пілотованих, так і безпілотних літальних апаратів, тобто відтепер діятиме заборона на прямий експорт двигунів для безпілотників до росії та будь-якої третьої країни, яка може постачати безпілотники до росії.

Жоден із заходів, вжитих у зв’язку з діями росії, що дестабілізують ситуацію в Україні, жодним чином не спрямований на торгівлю сільськогосподарською та харчовою продукцією, зокрема пшеницею та добривами, між третіми країнами та росією. 

Банківський сектор

ЄС заморозить активи ще двох російських банків і додасть Російський банк розвитку регіонів до списку російських державних або контрольованих організацій, які підпадають під повну заборону на операції.

ЗМІ та мовлення

З метою протидії системній міжнародній кампанії російської федерації з дезінформації та маніпулювання інформацією, спрямованої на дестабілізацію сусідніх країн, ЄС та його держав-членів, Рада Європейського Союзу ініціювала процес призупинення дії ліцензій на мовлення чотирьох додаткових ЗМІ:

  • НТВ/НТВ «Мир ». ,
  • Росія 1 ,
  • РЕН ТВ
  • Перший канал.

Ці засоби масової інформації перебувають під постійним прямим чи опосередкованим контролем керівництва рф та використовувалися останньою для безперервної та узгодженої дезінформації та пропаганди війни, які легітимізують агресію росії та підривають підтримку України. Відповідно до Хартії основних прав, ці заходи не перешкоджатимуть цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати діяльність у ЄС, окрім телемовлення, наприклад дослідження та інтерв’ю.

Консультаційні послуги

Рішеннями вводиться заборона на надання російській федерації послуг з реклами ЄС, маркетингових досліджень і опитування громадської думки, а також послуг з випробувань і технічної перевірки продукції.

Енергетичний і гірничодобувний сектори

ЄС розширить заборону, спрямовану на нові інвестиції в російський енергетичний сектор, додатково заборонивши нові інвестиції в російський гірничодобувний сектор , за винятком гірничодобувної діяльності та розробки кар’єрів, пов’язаних із певною критичною сировиною.

Інші

Громадянам ЄС буде заборонено обіймати будь-які посади в керівних органах усіх російських державних або контрольованих державою юридичних осіб, організацій або органів, розташованих у росії.

Індивідуальні списки

Окрім економічних санкцій, Рада ЄС вирішила прийняти комплексний пакет індивідуальних обмежувальних заходів для значної кількості фізичних та юридичних осіб .

Перед обличчям агресивної війни росії ЄС рішуче підтримує Україну та її народ і непохитно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial