Добровільне декларування: Мінфін вніс зміни у форму «нульової» декларації відповідно до яких публічні діячі не являються декларантами

Мінфін оприлюднив проєкт наказу «Про внесення змін до форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації».
 

Міністерство фінансів України 10 cічня 2022 року оприлюднило проєкт наказу «Про внесення змін до форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації», відповідно до якого вносяться зміни до:

      • Форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
      • Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Метою цього наказує є приведення форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку її подання у відповідність до Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

Проєктом Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації передбачено, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом до ДПС України в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розділом ІІ Податкового кодексу України, та особливостей, встановлених новим підрозділом 9-4 розділу ХХ Податкового кодексу України.

Важливим є внесення зміни до поля примітки до форми одноразової декларації та зміни до Порядку подання такої декларації, згідно з якими декларантами не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 1 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції.

З переліком тих осіб, які не можуть бути декларантами, можете ознайомитись за цим посиланням.

У випадку затвердження цього наказу, набуття чинності відбудеться в день його офіційного опублікування. Тож зауваження та пропозиції стосовно змісту проєкту наказу можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення  (тобто до 10.02.2022р. ) за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, Е-mail: dybko@minfin.gov.ua

Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11, вул. Арсенальна, 9/11, адреса web-сайту Служби: www.drs.gov.ua, E-mail загальний: inform@drs.gov.ua

Корисні посилання:

Проект наказу Міністерства фінансів України «Про внесення змін до форми одноразової (спеціальної) добровільної декларації та Порядку подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації»

Повідомлення про оприлюднення

Додаток 1. Пояснювальна записка

Додаток 2. Порівняльна таблиця

Читайте також:

На яку адресу контролюючий орган направляє запит щодо пояснень інформації, наданої декларантом у одноразовій добровільній декларації та хто не може бути декларантом

Як подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію через вебпортал ДПС: покроковий алгоритм

Як здійснюється перевірка одноразової (спеціальної) добровільної декларації

Відповідь податківців на питання: Чи має право ФО – декларант відобразити у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації наявність криптовалюти?

Перевірити клієнтів Вам допоможе:  Сервіс Check√Lists FinAP™ інструмент для перевірки клієнтів

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial