Щодо декларування активів, розташованих на території Російської Федерації

Не підлягають податковій амністії активи декларанта, які обліковуються чи знаходяться на рахунках фінансових установ, що розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаної державою-агресором.
 

Державна податкова служба України повідомляє, що активи фізичної особи, що розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаної державою-агресором (Російської Федерації) не можуть бути задекларовані у рамках проведення «податкової амністії».

Так, відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.

Виключний перелік активів, які не можуть бути об’єктами декларування наведено у п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ.

Отже, п.п. «ґ» п. 5 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ визначено, що об’єктами декларування не можуть бути активи декларанта, які обліковуються (знаходяться) на рахунках фінансових установ та/або розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаної державою-агресором згідно із законом, чи мають джерела походження з такої країни.

Читайте також:

Активи, які не можуть бути об’єктами декларування

Активи, які не потребують одноразового добровільного декларування

Відповідь податківців на питання: Чи визнаються контрольованими операції з суб’єктами господарювання зареєстрованими в АР Крим?

Про необхідність легалізації (перекладу) документів про об’єкти декларування, які знаходяться за межами України

Як здійснюється перевірка одноразової (спеціальної) добровільної декларації

Як відкривається спеціальний рахунок в банку для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial