Діяльність інвестиційних компаній врегульована новим пакетом документів

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку повністю врегулювала діяльність інвестиційних фірм щодо ліцензування, вимог до договорів та діяльності з торгівлі цінними паперами.
 

НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) розробила комплекс документів, що повністю врегульовують діяльність інвестфірм. Мова йде про ліцензування, вимоги до договорів та діяльності з торгівлі цінними паперами.

Відповідні рішення комісіонери прийняли на своєму засіданні 24 грудня 2021 року.

«Це ціла зв’язка документів, що відповідають вимогам часу і точно корелюють один з одним. Учасники ринку довго їх чекали і суттєво сприяли нам в процесі підготовки. Разом ми максимально адаптували європейські норми і принципи під українські реалії і сподіваємось, що пул нормативних актів дасть інвестфірмам більше чіткості та зручності в роботі», – коментує Ярослав Шляхов, член НКЦПФР.

Серед прийнятих регулятором рішень:

   • про затвердження Ліцензійних умов провадження професійної діяльності на ринках капіталу діяльності з торгівлі фінансовими інструментами»,
   • про внесення змін до Вимог до договорів, які укладаються під час провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів) – діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андеррайтингу, управління цінними паперам,
   • про внесення змін до Вимог (правил) щодо здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами:
    • брокерської діяльності,
    • дилерської діяльності,
    • андеррайтингу,
    • управління цінними паперами.

Фахівці регулятора цими документами оновили ліцензійні умови і вимоги до роботи для всіх напрямів торгівлі на ринку капіталу – субброкерської, брокерської, дилерської діяльності, діяльності з управління портфелем фінансових інструментів; інвестиційного консультування, андеррайтингу та/або діяльності з розміщення з наданням гарантії, діяльності з розміщення без надання гарантії.

«Важливо, що врегулювали весь спектр питань – організаційні та операційні вимоги, вимоги до розміру початкового та власного капіталу заявника та ліцензіата, а також порядок його визначення, кваліфікаційні вимоги до працівників, до технічного та програмного забезпечення, розкриття інформації ліцензіатом, порядок подачі документів тощо, – додає комісіонер.  Готуючи документи, ми орієнтувались на максимальний баланс для держави і бізнесу – щоб, з одного боку, спростити доступ на ринок, з іншого – забезпечити адекватні вимоги до капіталу і інвестицій».

Наразі документи представлені на сайті Комісії для публічного обговорення.

Читайте також:

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку оновила ліцензійні умови для деяких професійних учасників

Нацкомісія підбила підсумки роботи РЕПО ринку за шість місяців

НЦПФР затвердила рекомендації з первинного фінмоніторингу для учасників фондового ринку

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial