Держфінмоніторинг розробив настанови щодо управління діловими відносинами із політично значущими особами

Дані Керівні настанови є дуже важливим інформаційним ресурсом з огляду на той факт, що корупція залишається однією з ключових загроз у національній безпеці держави.
 

Державною службою фінансового моніторингу України з урахуванням вимог Директив ЄС 2015/843 та 2018/843 за результатами узагальнення національного законодавства, кращих міжнародних практик, тематичних досліджень та невирішених проблемних питань, підготовлено та оприлюднено Керівні настанови «Управління діловими відносинами із політично значущими особами».

Керівні настанови насамперед розроблені для суб’єктів первинного фінансового моніторингу, однак будуть корисними для використання працівниками суб’єктів державного фінансового моніторингу, правоохоронними та судовими органами.

В керівних настановах:

   • висвітлено ключові проблеми дотримання міжнародних стандартів та заходів належної обачливості відносно політично значущих осіб;
   • зроблено особливий акцент на «червоних прапорцях» для виявлення політично значущих осіб та їх діяльності;
   • приділено увагу особливостям застосування ризик-орієнтованого підходу, а також заходам, що вживаються суб’єктами первинного фінансового моніторингу.

З практичної точки зору актуальними є рекомендації щодо:

   • відкритих інформаційних джерел стосовно виявлення політично значущих осіб,
   • типологічні дослідження Держфінмоніторингу щодо участі політично значущих осіб у схемах, пов’язаних з ймовірним відмиванням коштів.

«Дані Керівні настанови є дуже важливим інформаційним ресурсом з огляду на той факт, що корупція залишається однією з ключових загроз у національній безпеці держави. Широкі повноваження та влада, якими наділені політично значущі особи для виконання функцій держави, за відсутності ефективних механізмів контролю, є джерелом корупційних ризиків та ризиків відмивання корупційних грошей», - зазначив Голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Борисович Черкаський.

Корисні посилання:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial