02 червня 2023 року наберуть чинності зміни до Законів України  щодо оформлення документів особам з тимчасово окупованих територій.

Обмін документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, особам з окупованих територій здійснюватиметься за місцем звернення особи.
 

02 червня 2023 року набере чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, а також внесення відомостей про зареєстроване або задеклароване місце проживання на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України та на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії» № 3054-IX від 11 квітня 2023 року.

Внесено зміни до таких законів України:

  • В статтю 6Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України".
  • В статтю 9-3Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції".
  • В статтю 6Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб".
  • В Розділ VI"Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" від 5 листопада 2021 року № 1871-IX.

Оформлення, обмін документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, або документів, що посвідчують особу та підтверджують її спеціальний статус, особам, які мають зареєстроване місце проживання на тимчасово окупованій території, а також на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції),  за місцем звернення особи.

На період тимчасової окупації Російською Федерацією території України, а також на період віднесення територіальних громад до територій, на яких ведуться (велися) бойові дії, особи, місце проживання яких зареєстроване або задеклароване у житлі, що знаходиться на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, а також на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, можуть задекларувати або зареєструвати місце свого проживання без зняття з реєстрації місця свого попереднього проживання.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial