Закон щодо платіжних послуг підписано. Платити податки та комуналку можна буде електронними грошима

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 4366 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)», який дозволяє сплачувати податки та комуналку електронними грошима.
 

Президент Володимир Зеленський підписав закон № 4366 «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо платіжних послуг)», який дозволяє сплачувати податки та комуналку електронними грошима. Про це повідомляє сайт «Мінфін» з посиланням на повідомлення одного з авторів законопроєкту, депутата Ольгу Василевську.

Згідно із пояснювальною запискою, депутати передбачили можливість сплати електронними грошима податків і зборів, комунальних послуг; здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) з використанням електронних грошей платниками єдиного податку І-ІІІ групи.

При цьому вимоги щодо можливості відкриття та ведення рахунків у електронних грошах поширюються виключно на клієнтів, які стали на облік у контролюючих органах.

Законодавці таким чином планують зробити усі платежі в Україні більш прозорими та звузити можливості для уникнення оподаткування.

Крім того, законопроєкт прирівнює до доходів, що підлягають оподаткуванню, доходи надавачів платіжних послуг, а також продовжує термін для переліцензування операторів платіжних послуг з 1 лютого до 1 травня 2023 року.

Раніше народний депутат Ярослав Железняк так прокоментував законопроєкт в своєму телеграмі:

«Там багато позитивних новацій для розвитку cashless-розрахунків в Україні, але з найбільш цікавого та інноваційного:

  1. Легалізуємо електроні гроші та прирівнюємо рахунки електронних гаманців до рахунків банків;
    2. Можна сплачувати електронними грошима податки (правда на Казначейство все одно зайде фіат)
    3. Також буде можливість і комуналку електронними грошима сплатити, якщо ж звичайно буде їх приймати ваш постачальник послуг.

Железняк зазначив, що на час війни обіг електронних грошей в Україні обмежений, «так що це вже після нашої перемоги».  Також додав, що не  слід плутати крипту та електроні гроші - це зовсім різні речі.

Нагадаємо, що ВРУ продовжила строк дії ліцензій на переказ коштів до 1 травня 2023 року (раніше, цей строк був до 1 лютого 2023 року). Відповідно, небанківські фінансові установи, які мають ліцензії на переказ коштів, та планують продовжувати надавати платіжні послуги в майбутньому, отримують більше часу для підготовки документів для проходження процедури “переліцензування”, згідно з вимогами Національного банку України.

Читайте також:

 

 

 

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial