З метою поглиблення ліквідності фінансових ринків та подальшого розвитку українського ринку платіжних послуг НБУ уточнює умови проведення валютних операцій

Національний банк розширює можливості для проведення операцій на платіжному та фінансових ринках.
 

Відповідні норми затверджені постановою Правління НБУ від 13 січня 2022 року №3 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ», що набрала чинності 15 січня 2022 року.

Зазначені зміни на ринку платіжних послуг сприятимуть розвитку цього ринку, зниженню вартості відповідних послуг для споживачів, підвищенню їх якості та збільшенню надходжень приватних грошових переказів в Україну.

Так, з 15 січня 2022 року Національний банк:

      • розширить коло посередників, з якими резиденти можуть здійснювати розрахунки в іноземній валюті на вторинному ринку ОВДП, небанківськими установами – інвестиційними фірмами.

Раніше такі операції можна було здійснювати лише з банками.

Відповідний крок дасть змогу забезпечити рівні умови для учасників вторинного ринку ОВДП, посилити конкуренцію між ними, розширити можливості для роздрібних інвесторів і загалом сприятиме підвищенню ліквідності ринку державних цінних паперів;

      • забезпечить можливості для впровадження банками на ринку платіжних послуг України нових моделей транскордонних переказів.

Банкам дозволятиметься зараховувати отримувачам – фізичним особам в Україні на їхні поточні рахунки в національній валюті перекази, що надійшли з-за кордону в іноземній валюті з використанням кореспондентських рахунків банків. На сьогодні такі умови діяли лише для транскордонних переказів через міжнародні платіжні системи.

Також Національний банк актуалізує окремі норми з метою спрощення для громадян процедури переказів у незначному розмірі за кордон для оплати продукції, робіт, послуг, що набуваються ними за межами України для власного споживання.

Відповідно, банки матимуть можливість не зараховувати на поточні рахунки громадян іноземну валюту, придбану ними на зазначені цілі, а одразу здійснювати подальший переказ цієї валюти з транзитного рахунку банку.

Читайте також:

Законодавчі органи продовжують комплексе вдосконалення регулювання ринку платіжних послуг в Україні

Національний банк удосконалив облік прямих іноземних інвестицій

Оновлено Положення про ліцензування банків

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial