З 8 жовтня без ідентифікації можна переказувати 5 тис. грн, а не 4999

Сьогодні набув чинності закон щодо поширення ліміту на перерахунок сум через термінал і на 5000 гривень включно.
 

Існувала проблема переказу коштів за допомогою платіжних терміналів (без верифікації відправника готівки) на суму не більше 4999 грн., про яку велась полеміка вже давно. Зокрема і тому, що знайти у кишені готівку на таку не круглу суму буває складно. І багато користувачів платіжних переказів просили заокруглити суму обмеження, звісно, у більший бік, до 5 тисяч.

Не зважаючи на те, що Верховна Рада України прийняла відповідний законопроект ще 9 вересня (про що ми повідомляли) опубліковано його було лише 7 жовтня, після підпису Президентом. А отже, новий Закон від 09.09.2021 р. № 1733-ІХ набрав чинності з 08.10.2021 року (тобто, на наступний день після опублікування).

Внесені цим законом зміни пов’язані із вдосконаленням правового регулювання окремих аспектів фінансового моніторингу в Україні і передбачають, що застосування заходів фінансового моніторингу застосовуються у випадку переказу коштів готівкою в межах України (без ідентифікації) у сумі, що не перевищує 5 тисяч гривень (тобто переказ на  5 тисяч гривень рівно або менший потраплятиме у величину, яка не підлягатиме фінмоніторингу).

Поточна ж редакція п.8 ч. 18 ст. 14 Закону №361-ІХ передбачає, що вимоги фінансового моніторингу (зокрема, щодо ідентифікації клієнта) не поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, та відсутності ознак пов’язаності такої фінансової операції з іншими фінансовими операціями, що в сумі перевищують 5 тисяч гривень.

А враховуючи технічні можливості платіжних терміналів, це призводить до певних незручностей (терміналами самообслуговування, які не мають точної суми у вказаному розмірі 4999 гривень або банки та фінансові установи, що змушені передбачати нові сервіси програмного обслуговування для переказу решти в розмірі 1 гривні з метою дотримання встановлених вимог фінансового моніторингу.

Читайте також:

Депутати змінили суму переказу, який можна здійснювати без верифікації платника

НБУ надав роз’яснень з питань фінансового моніторингу

Комплаєнс-перевірки – ваші безпечні реквізити

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial