Депутати змінили суму переказу, який можна здійснювати без верифікації платника

Прийняття та реалізація проєкту Закону дозволить переказувати кошти готівкою в межах України у сумі, що не перевищує 5 тисяч гривень без застосування заходів фінансового моніторингу.
 

На сьогоднішньому пленарному засіданні парламент прийняв закон (проєкт № 5559) “Про внесення змін до статті 14 Закону України “Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення” щодо уточнення окремих положень” (законопроєкт № 5559).

Зміни вносяться до Закону України № 361-ІХ і передбачають, що у випадку переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що не перевищує 5 тисяч гривень:

      • не потрібна інформація про платника (ініціатора переказу);
      • не застосовуватиметься фінансовий моніторинг.

Раніше законодавством було передбачено, що вимоги фінансового моніторингу не поширюються на випадки здійснення переказу коштів готівкою, що є меншою ніж 5 тисяч гривень, тобто фінансовий моніторинг станом на даний час не поширюється на переказ на суму 4999 гривень, а переказ на одну гривню більше, тобто на суму 5 тисяч гривень уже підлягає заходам фінансового моніторингу.

Прийняття та реалізація проекту Закону дозволить вдосконалити правове регулювання фінансового моніторингу в частині не застосування заходів фінансового моніторингу до переказу коштів готівкою в межах України у сумі, що не перевищує 5 тисяч гривень та створить зручніші умови як для відправників відповідних готівкових переказів так і банківських та фінансових установ, що їх технологічно забезпечують.

Читайте також:

Проект закону про внесення змін до закону про фінансовий моніторинг

НБУ надав роз’яснень з питань фінансового моніторингу

Комплаєнс-перевірки – ваші безпечні реквізити

Держфінмоніторинг оприлюднив Посібник з питань виявлення, розслідування та кримінального переслідування відмивання коштів

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial