Євросоюз ухвалив 13-й пакет санкцій проти росії

Обмеження стосуються насамперед військового та оборонного секторів та пов’язаних з ними осіб
 

23 лютого 2024 року, Рада ЄС ухвалила тринадцятий пакет обмежувальних заходів проти росії і тих, хто несе відповідальність за продовження війни проти України, а також тих, хто суттєво підтримує військові зусилля рф.

«Оскільки ми досягаємо сумної позначки у два роки відтоді, як путін почав повномасштабне вторгнення в Україну, Європейський Союз продовжує тиск на росію. Сьогодні ми посилюємо обмежувальні заходи проти російського військового та оборонного сектору, націлюючись на інші організації в третіх країнах, які постачають обладнання, а також осіб, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українських дітей. Ми залишаємось єдиними у своїй рішучості знищити російську військову машину та допомогти Україні виграти її законну боротьбу за самооборону та відновити свою незалежність, територіальну цілісність і суверенітет», - заявив Жозеп Боррель, Верховний представник із закордонних справ і політики безпеки.

Узгоджений пакет включає низку заходів, спрямованих на серйозний удар по російській економіці та можливості продовження її агресії.

Індивідуальні списки

Рада постановила запровадити обмежувальні заходи ще щодо 106 фізичних та 88 юридичних осіб , відповідальних за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

Нові списки, узгоджені сьогодні, стосуються насамперед військового та оборонного секторів і пов’язаних з ними осіб, у тому числі тих, хто бере участь у постачанні озброєння з КНДР до росії, а також членів судової системи , місцевих політиків і осіб, відповідальних за незаконну депортацію та військове перевиховання українських діти .

Загалом обмежувальні заходи ЄС щодо дій, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України, зараз поширюються на понад 2000 фізичних та юридичних осіб.

Зазначені особи підлягають замороженню активів , а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Фізичні особи також підпадають під заборону на в’їзд , яка забороняє їм в’їзд або транзит через територію ЄС.

Імпортно-експортний контроль та обмеження

Рада додала 27 нових суб’єктів до переліку тих, хто безпосередньо підтримує ВПК росії у її загарбницькій війні проти України. Вони підпадають під жорсткіші експортні обмеження щодо товарів і технологій подвійного призначення , а також товарів і технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки. Деякі з цих організацій розташовані в третіх країнах (Індія, Шрі-Ланка, Китай, Сербія, Казахстан, Таїланд і Туреччина) і брали участь в обході торговельних обмежень, інші є російськими організаціями, які займаються розробкою, виробництвом і постачанням електронні компоненти для військово-промислового комплексу росії.

Крім того, сьогоднішнє рішення розширює перелік заборонених товарів, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки шляхом додавання компонентів для розробки та виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

Нарешті, ЄС ввів додаткові обмеження на експорт товарів , які сприяють, зокрема, збільшенню російського промислового потенціалу , таких як електричні трансформатори.

Залізо та сталь

Сьогоднішнє рішення додає Сполучене Королівство до списку країн-партнерів, які застосовують набір обмежувальних заходів щодо імпорту чавуну та сталі з Росії, а також набір заходів контролю за імпортом, які по суті еквівалентні тим, що застосовуються в ЄС.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial