Рада ЄС продовжила економічні санкції проти рф ще на 6 місяців

Додатково Рада ЄС схвалила нові обмежувальні заходи проти чотирьох фізичних осіб та однієї організації
 

Рада сьогодні продовжила ще на 6 місяців свої обмежувальні заходи з огляду на триваючі дії російської федерації, які дестабілізують ситуацію в Україні, до 31 липня 2024 року .

Ці санкції, вперше запроваджені у 2014 році у відповідь на агресивні дії росії щодо України, були значно розширені з лютого 2022 року. Наразі вони складаються з широкого спектру галузевих заходів, включаючи обмеження торгівлі, фінансів, технологій і товарів подвійного використання, промисловості, транспорту та предметів розкоші. Вони також охоплюють: заборону на імпорт або передачу морської сирої нафти та певних нафтопродуктів з росії до ЄС, де-SWIFT кількох російських банків і призупинення мовлення та ліцензій кількох підтримуваних кремлем каналів дезінформації. Крім того, були введені конкретні заходи для посилення спроможності ЄС протидіяти обходу санкцій.

Поки незаконні дії російської федерації продовжують порушувати заборону на застосування сили, що є серйозним порушенням зобов’язань за міжнародним правом, доцільно залишати в силі всі заходи, введені ЄС, і вживати додаткових заходи, якщо це необхідно.

Крім того, сьогодні Рада ЄС схвалила додаткові обмежувальні заходи проти чотирьох осіб та однієї організації згідно з Глобальним режимом санкцій щодо прав людини Європейського Союзу з огляду на постійне погіршення ситуації з правами людини в росії (Рішення Ради (CFSP) 2024/418).

Нові списки включають трьох осіб, які працюють у російській судовій системі, відповідальних за серйозні порушення прав людини, включаючи свавільні арешти та затримання, зокрема, у зв’язку зі справою опозиційного політика, демократичного активіста та відкритого критика кремля Володимира Кара-Мурзи. До списку також включено російську параурядову Лігу безпечного Інтернету , яка допомагає російському уряду в застосуванні практики цензури, а також Катерину Мізуліну , голову Ліги безпечного Інтернету, відповідальну за серйозні та систематичні порушення свободи думки та вираження.

Особи, включені до списку санкцій, підлягають  заморожуванню активів, і надання коштів або економічних ресурсів , прямо чи опосередковано, їм або на їхню користь  заборонено . Крім того,  для зазначених у списку фізичних осіб діє заборона на в’їзд до ЄС  .

ЄС рішуче засуджує жорстке розширення обмежувального законодавства та систематичні репресії проти громадянського суспільства та правозахисників у росії, а також безперервне придушення незалежних ЗМІ, окремих журналістів, членів політичної опозиції та інших критичних голосів.

ЄС закликає росію негайно і беззастережно звільнити всіх ув'язнених за політично мотивованими звинуваченнями. ЄС рішуче засуджує політично вмотивоване рішення Московського суду про засудження Володимира Кара-Мурзи до 25 років ув'язнення.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial