Відкрито обговорення положення щодо авторизації діяльності надавачів нефінансових платіжних послуг

Вимоги поширюватимуться на банки, платіжні установи, установи електронних грошей, філії іноземної платіжної установи, філії іноземної установи електронних грошей, юридичних осіб, які не є банками/небанківськими фінансовими установами, а також на технологічних операторів платіжних послуг

Національний банк у межах підготовки до впровадження відкритого банкінгу пропонує для обговорення проєкт Положення про порядок здійснення авторизації діяльності надавачів нефінансових платіжних послуг та змін до Положення про порядок реєстрації платіжних систем, учасників платіжних систем та технологічних операторів платіжних послуг (далі – Проєкт постанови).

Документ, зокрема, визначає умови та порядок здійснення авторизації діяльності надавачів нефінансових платіжних послуг для отримання ними доступу до рахунків користувачів (відкритий банкінг), а також передбачає доповнення інформаційної довідки щодо умов та порядку надання послуг технологічним оператором платіжних послуг інформацією про послуги технологічного оператора у відкритому банкінгу.

Вимоги поширюватимуться на банки, платіжні установи, установи електронних грошей, філії іноземної платіжної установи, філії іноземної установи електронних грошей, юридичних осіб, які не є банками/небанківськими фінансовими установами, а також на технологічних операторів платіжних послуг.

 Ознайомитися з матеріалами для обговорення можна за посиланнями: 

Зауваження та пропозиції до Проєкту постанови приймаються згідно з формою подання зауважень та пропозицій до 19 червня 2025 року включно.

Нагадаємо, відкритий банкінг запрацює в Україні з 01 серпня 2025 році відповідно до Закону України "Про платіжні послуги".

 

Читайте також:

Читайте далі

Регулювання та нагляд НБУ

Національний банк у квітні 2026 року застосував до чотирьох небанківських фінансових установ заходи впливу за порушення вимог законодавства у сфері фінансового моніторингу

Національний банк України за порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму

Читати далі
Регулювання та нагляд НБУ

Ліміти готівкових розрахунків у сфері нерухомості: ключові правила для рієлторів

Запуск інформаційного проєкту для рієлторів: розпочинаємо тижневий цикл роз’яснень. За підсумками зустрічі з рієлторською спільнотою, що відбулася 24 квітня, Головне

Читати далі
Держфінмоніторинг

Підкуп іноземних посадовців: комітет готує зміни до Кримінального кодексу

Парламент розширить перелік осіб, за підкуп яких каратимуть кримінально, включаючи членів будь-яких міжнародних асамблей та держструктур. Комітет Верховної Ради України

Читати далі

Будьте в курсі новин

Слідкуйте за ключовими новинами, оновленнями продукту та змінами у сфері комплаєнсу в наших соцмережах. Без спаму – лише актуальна інформація.