В яких випадках нотаріус та державний реєстратор вправі відмовити зареєструвати юридичну особу до статутного капіталу яких передається державне майно?

Лист Міністерства юстиції України від 01 листопада 2022 року № 100855/13019-4-22/8.4.3 «Щодо державної реєстрації створення певного кола юридичних осіб, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2022 року № 941 «Питання утворення суб’єктів господарювання державного сектору економіки у період воєнного стану».
 

З метою забезпечення неухильного дотримання положень законодавства під час проведення держаної реєстрації створення юридичної особи Міністерства юстиції України  у своєму листі від 01 листопада 2022 року № 100855/13019-4-22/8.4.3 «Щодо державної реєстрації створення певного кола юридичних осіб, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2022 року № 941 «Питання утворення суб’єктів господарювання державного сектору економіки у період воєнного стану» інформує  про таке.

Порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, встановлений статтею 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон про реєстрацію) та включає в себе перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації.

Так, однією з таких підстав, закріплених у статті 28 Закону про реєстрацію, є порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи.
Кабінетом Міністрів України 23 серпня 2022 року прийнято постанову № 941 «Питання утворення суб’єктів господарювання державного сектору економіки у період воєнного стану», якою встановлено, що у період воєнного стану утворення державних підприємств, установ та організацій, заснування господарських організацій, до статутного капіталу яких передається  державне майно, суб’єктами управління об’єктами державної власності здійснюється за погодженням з Кабінетом Міністрів України.

Підсумовуючи вищевказане, якщо у пакеті документів для державної реєстрації створення певного кола юридичних осіб, визначених вказаною постановою, відсутнє погодження Кабінету Міністрів України, це є підставою для відмови у проведенні державної реєстрації у зв’язку з порушенням встановленого законом порядку створення юридичної особи.

Читайте також:

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial