Уточнено порядок здійснення тимчасової адміністрації та перелік ознак ризикової діяльності небанківських фінустанов

Національний банк уточнив низку своїх нормативно-правових актів
 

Національний банк уточнив низку своїх нормативно-правових актів стосовно здійснення тимчасової адміністрації небанківських фінансових установ та застосування коригувальних заходів, заходів раннього втручання, заходів впливу у сфері державного регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг.

1. Зміни до Положення про порядок призначення, здійснення та припинення тимчасової адміністрації страховика, кредитної спілки передбачають:

  • окрему процедуру співбесіди кандидата тимчасового адміністратора страховика/ кредитної спілки з Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг;
  • розширення переліку інформації для врахування Національним банком під час встановлення факту наявності в страховика/кредитної спілки зобов’язань за укладеними договорами страхування/надання фінансових послуг;
  • уточнення порядку дострокового припинення повноважень тимчасового адміністратора;
  • обов’язок тимчасового адміністратора повідомляти Національний банк про неможливість виконання своїх функцій тощо.  

2. Змінами до Положення про сертифікацію осіб на право здійснення тимчасової адміністрації небанківської фінансової установи розширено перелік підстав для анулювання сертифіката на право здійснення тимчасової адміністрації.

3. Зміни до Положення про застосування Національним банком України коригувальних заходів, заходів раннього втручання, заходів впливу у сфері державного регулювання діяльності на ринках небанківських фінансових послуг стосуються:

  • розширення переліку ознак ризикової діяльності щодо небанківських надавачів фінансових послуг, зокрема страховиків, кредитних спілок, фінансових компаній, у тому числі з надання гарантій, та ломбардів;
  • врегулювання порядку застосування штрафу за порушення законодавства у сфері законодавства України про рекламу на ринках фінансових послуг.

4. Положення про анулювання ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг у період дії воєнного стану визнано таким, що втратило чинність.

Зазначені зміни затверджено постановою Правління Національного банку України від 19 березня 2024 року № 34, яка набирає чинності з 21 березня 2024 року.

Читайте також

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial