Відповідь податківців на питання: Чи визнаються контрольованими операції з суб’єктами господарювання зареєстрованими в АР Крим?

Такі операції можуть бути контрольованими, якщо відповідають зазначеним критеріям.
 

Південне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків нагадує, що відповідно до частини другої ст. 1 Закону України від 15 квітня 2014 року № 1207-VII «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» зі змінами та доповненнями датою початку тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя є 20 лютого 2014 року.

Пунктом 26 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями установлено, що тимчасово, на період дії Закону № 1207, для платників податків, які на дату втрати чинності (21.11.2021) Законом України від 12 серпня 2014 року № 1636-VІІ «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» мають податкову адресу та/або об’єкти оподаткування на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, ПКУ застосовується з урахуванням особливостей, визначених у п. 26 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

Згідно з п.п. 26.4 п. 26 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ у разі здійснення господарських операцій між особами, які мають податкову адресу на тимчасово окупованій території, та платниками податків, які мають податкову адресу на іншій території України, до таких операцій застосовуються положення ст. 39 ПКУ з урахуванням критеріїв, визначених п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 ПКУ.

Тобто, такі операції можуть бути контрольованими, якщо відповідають зазначеним критеріям. У такому випадку платник податку на прибуток підприємств має дотримуватися правил трансфертного ціноутворення, повідомити про такі операції у Звіті про контрольовані операції, подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній, скласти документацію з трансфертного ціноутворення тощо.

Відповідні роз’яснення наведені в Інформаційному листі № 23 «Щодо особливостей адміністрування податків і зборів для осіб, які мають податкову адресу та/або об’єктів оподаткування на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя», розміщеному на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Листівки та брошури».

Читайте також:

Здійснення виплати доходів нерезидентів з джерелом походження в Україні

Закон № 1944: новації оподаткування

Законодавчі органи продовжують комплексне вдосконалення регулювання ринку платіжних послуг в Україні

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial